Adana'da polis ekipleri tarafından lastiğine ateş edilerek durdurulan bir pikapta 122 kilo 300 gram skunk ele geçirildi. Yakalanan 2 şüpheli tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, uyuşturucu taşıdığını belirlediği pikabı takibe aldı. Sürücü kaçmaya başlayınca polis ekipleri aracı durdurmak için lastiğine ateş etti. Araçta yapılan aramalarda çok sayıda çuvalda toplam 122 kilo 300 gram skunk bulundu. Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından tutuklandı. (DHA)

SKUNK NEDİR?

Skunk, esrarın hammaddesi olan hint kenevirinin laboratuvar ortamında diğer uyuşturucu maddelerle hibritleştirilerek elde edilen, esrardan 20 kat daha fazla bağımlılık yapıcı özelliği olan bir uyuşturucu maddedir.

Uyuşturucu türleri arasında yer alan Skunk oldukça kuvvetli bir maddedir. Türkçe’deki tam karşılığı olarak kokarca kelimesi olan Skunk esrara kıyasla daha zararlı bir madde olarak piyasada var olmaktadır. Skunkın en kötü yan etkilerinden birisi ise beyne daha fazla zarar vererek akıl hastalıklarının önünü açmasıdır.

Ruhsal durumu oldukça kötü etkiler. Yani kendini kötü hissediyorsan daha kötü hissetmene neden olabilir. Duman olarak çekildiğinde kafası 2 ila 4 saat kadar sürmektedir. Yiyecek halinde tüketilmesi durumunda ise kafası 4 ila 8 saat kadar sürebilir.