GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-02-2023 00:31

ABD’nin Sahra Hastanesi İncirlik’te!

ABD’nin Sahra Hastanesi İncirlik’te!


Amerika Birleşik Devletleri (ABD), depremzedelerin sağlık ihtiyacı için 100 yataklı ve iki ameliyat odası bulunan sahra hastanesini Türkiye'ye getirdi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin büyük yıkıma yol açmasının ardından uluslararası yardımlar Türkiye’ye ulaşmaya devam diyor.

ABD ordusu, 100 yataklı, acil servisli ve 2 ameliyat odalı sahra hastanesini, İncirlik 10’uncu Tanker Üs Komutanlığı’na ulaştırdı. Sahra hastanesi, Hatay’da Sağlık Bakanlığı’nın belirleyeceği bir noktada kurulacak.

61/2 Görev Gücü’ndeki deniz piyadeleri ile 39’uncu Hava Üssü Kanadı’nda görevli askerler, hastaneyi 25 Şubat’ta başlayarak bir hafta içerisinde kuracak ve hastanenin kurulması tamamlandığında, tesisi Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı’na devredecek.

Devredilmesiyle beraber hastane, yıkıcı depremden etkilenen depremzedelere kritik ve acil sağlık hizmetlerini devam ettirmeleri konusunda imkan sağlayacak Türk sağlık personellerine daha fazla imkan sağlayacak.

61/2 Görev Gücü Komutanı Tuğgeneral Andrew Priddy, konuyla ilgili “Türk Hükümeti, depremden etkilenen bölgede yeniden inşa faaliyetlerini yürütürken, hükümetin kritik öneme sahip tıbbi imkanların sağlanması konusunda bulunduğu destek talebine yanıt veriyoruz. Depremin yarattığı yıkımın sıkıntılarını yaşayan Türk müttefiklerimize ve dostlarımıza yardım etme konusunda ekibimizin ortaya koyduğu profesyonellikle gurur duyuyorum” dedi.

AdminAdmin