GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-11-2023 12:46

Adana Demirspor’u da Gündeme Getirdi

Adana Demirspor’u da Gündeme Getirdi

 

Adanalı gazeteci Murat Ağırel, bugünkü köşe yazısında şike iddialarını gündeme getirdi, O yazıda Adana'da Demirspor Kulübü'nün de adının geçtiği görüldü.

YAZININ O BÖLÜMÜ: 

İnsanın alın teri ile kazandığı paradan korkmamak gerekiyor. Korkacaksanız karaparanın kazandığı insandan korkun. 

Haftalardır sahte faturalar kesilerek kaçırılan paraların ve sanal bahis sitelerinden elde edilen kaynağı belirsiz paranın kimler tarafından nasıl dolaşıma sokulduğunun takibini yapmaya çalışıyorum. 

Adım adım sorular sorarak, muhataplarını arayıp, iddiaları sorup belgelendirerek veyahut soru cevap şeklinde ilerlemeye çalışıyorum. 

Bu konularda yazdığım yazıların tek satırını dahi okumadan yorum yapan, uyuşmuş ve fanatikleşmiş beyinlerin beni anlamayacaklarını biliyorum.  

Halen vicdanlı ve muhakeme yeteneğini kaybetmemiş insanların olduğunu da biliyorum. Bu süreçte birçok futbol kulübü başkanı, yöneticileri ve futbola yıllarını vermiş meslek büyüklerim ile konuştum. Herkesin isteği ve ortak görüşü temiz futbol. 

Kendime de bir özeleştiride bulundum. Son yazımın başlığını “Eyüpspor başkanı ve Galatasaray üyesi Murat Özkaya” diye yazmam daha doğru olurdu. Ki sonradan düzelttim. 

Yüzümü neşterle keseceklerini belirten ruh hastaları ve tehdit eden acizler haricinde yapılan eleştiriler başımın üstüne ki zaten kendilerine yakışan üslupları ile soruyorlar. Ben de cevaplıyorum. Bir de spor yazarlığı ile taraftarı olduğu kulübün amigoluğunu karıştıran sözde kişiler var. Eyvah ki eyvah! Evlere şenlik. 

İşimizi yapalım...

Mesela, Tuzlaspor Kulübü yükselme maçları oynanırken Tuzlaspor adına Samsunspor başkanına gidip “Başkan 5 milyon versin Giresun’u yenelim, Adanademirspor ve Samsun şampiyon olsun” diyen Tuzlaspor yöneticisinin ortaya çıkmasın istiyorlar. Aynı zamanda bu yönetici Samsunlu... 

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım bu teklifi duyunca küfür ediyor, “Yere batsın öyle şampiyonluk diyor” ve reddediyor. Maçın devre arasına Giresun 2-1’lik skor ile önde giriyor. Tuzlaspor Başkanı Feyzi İlhanlı soyunma odasına girip takımın gol atan oyuncusu dahil en iyi iki adamına “Maça çıkmayacaksınız” diyor ve maça çıkarmıyor. Fransız futbolcu neden olduğunu sorguluyor ama nafile. Çıkan futbolcu yerine oyuna çok genç bir futbolcu kardeşimiz giriyor ama bir hata yapılıyor. Oyuna başkasının forması ile çıkıyor. Hakem 13 dakika sonra görüyor. Uyarıyor. 

Açın izleyin maçı.

Maçı bilenler Giresun’un mutlaka yenecek güçte olduğunu söylüyor zaten. Ancak yaşanan gelişme bu. 

Üstelik Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ile de konuştum. Yazdıklarımı aynen doğruladı. “Evet bu teklif yapıldı reddettim. Bu bir ahlaksız teklifti, izin veremezdim. Herkes hakkı ile kazansın veya kaybetsin dedim” diye belirtti. 

AdminAdmin