SİYASET
Giriş Tarihi : 21-08-2023 08:48

Adana’da CHP’nin Kongre Ayıbı!

Adana’da CHP’nin Kongre Ayıbı!


Ceyhan’da tamamlanan CHP ilçe delegeliği seçim sonuçları adeta yönetim tarafından gasp edildi. Aradan haftalar geçmesine karşın liste İlçe Seçim Kuruluna teslim edilmediği için kongre tarihi bir türlü belirlenemiyor. 

Bilindiği gibi Fikret Cirit ve 9 yönetim Kurulu üyesinin istifa etmesinin ardından CHP Adana İl Başkanı Mehmet Çelebi tarafından yeni yönetim kurulunun Erdil Dedeoğlu başkanlığında ataması yapılmıştı. Ancak CHP Adana ilçe kongreleri takviminde Ceyhan belirsizliği devam ediyor. 

Konuya ilişkin bir önceki haberimizde, “İlçe delege seçimlerini tamamlayan Başkan Erdil Dedeoğlu ve yönetim kurulu, listeyi İlçe Seçim Kuruluna teslim etmiyor. Bu yüzden de CHP Ceyhan ilçe kongresi için tarih bir türlü belirlenemiyor.” vurgulamasında bulunmuştuk. 

Başkan Dedeoğlu, 40 kişilik delege listesini sır gibi saklamaktan öte adeta gasp etmiş durumda. Bu sabah itibarıyla (21 Ağustos Pazartesi) ilçe delege listesi hala seçim kuruluna teslim edilmedi.

CHP Ceyhan İlçe Başkanının delege listesi üzerinde istediği gibi oynanabileceği, isimleri değiştirilebileceği mümkün görülüyor. Çünkü liste sadece kendisinde mevcut. 

Bu durum Adana’da CHP’nin bir ayıbı olarak değerlendiriliyor. 

AdminAdmin