Adana’nın tartışmalı ve şaibeli imar sorunlarından biri olan, bir zamanlar silahların dahi konuştuğu Çamlıca Arsalarında kazma vuruldu, temel atıldı.

Sivil toplum kuruluşlarının ve kent plancılarının her fırsatta şiddetle karşı çıktığı Seyhan Nehri kıyısındaki Çamlıca arsalarının imarı, Karataş yolundaki imar değişikliği ile bir paket halinde Zeydan Karalar döneminde Büyükşehir Belediye Meclisinden geçmişti. Yüreğir belediye Meclisi’nin de onay vermesiyle bölgenin konutlaşmaya açılması yolunda ilk adım atıldı.
Park Zirve İnşaat’ın 16 dönümlük alandaki projesi 6 katlı 5 ayrı binadan oluşuyor. Her katın 4 daireden oluşacağı da belirtiliyor.
 
 
ÇOLAK ‘SEHVEN İMZALADIM’ DEMİŞTİ
Yüreğir’in Kışla Mahallesi Çamlıca Caddesi olarak bilinen Atlıspor Kulübü’nün de içinde yer aldığı arazi, yaklaşık 30 yıldır Adana’nın gündeminde olup şehrin en kıymetli arazilerinden biri olarak kabul ediliyordu.
 
Eski Belediye Başkanlarından Selahattin Çolak’ın 15 Nisan 1993 tarihinde belediye encümen toplantısında silahlı saldırıya uğramasına da neden olan Çamlıca Arsalarında böylelikle sona gelinmiş olundu.
 
Dönemin Başkanı Selahattin Çolak, kamuoyundan yükselen tepkiler üzerine ilgili imar değişikliği kararını sehven imzaladığını ileri sürüp daha sonra kararı iptal etmişti.