Adanaspor'un fırtına gibi estiği yıllarda formasını giyen efsane futbolcu Mustafa Şentürk hayatını kaybetti.

Uzun bir süreden beri hastanede yatmakta olan ve birçok ameliyat geçiren milli futbolcu Mustafa Şentürk yoğun bakıma alınmıştı. Az önce aldığımız bilgiye göre Şentürk maalesef hayatını kaybetti.

İŞTE BÜYÜK FUTBOLCUNUN YAŞAM ÖYKÜSÜ 

Mustafa Şentürk, 17 Kasım 1956 yılında Adana’da doğdu. İlk ve ortaokulu Tepebağ’da, liseyi ise Çukurova Koleji’nde tamamladı. Küçük yaşlarda mahalle arasında futbola merak sardı.

12 yaşlarında rahmetli Fuat Buğay’ın başkanlığı döneminde resmi olarak futbola amatör küme takımlarından Adanagücü’nde başladı. Adanaspor’un efsane kaptanlarından Orhan Yüksel, Adanagücü’nde Mustafa’yı izleyerek turuncu-beyazlı kulübe gelmesi için ikna etti.

1974 yılında her futbolcunun rüyası olan Adanaspor kulübünde profesyonel sözleşme imzaladı. 16 yıl aralıksız forma giydi. 300 resmi maça çıktı. Özellikle Adanaspor’un Özer, Bora ve Günay’ın gol kralı olmalarında asitleriyle büyük pay sahibi oldu. Hareketli olduğu için arkadaşları KELEBEK MUSTAFA derlerdi.

Futbolculuk yaşamı boyunca bir kez kırmızı kart gördü. 7 kez (A) 24 kez Ümit milli takımında forma giydi. Milli takımla defalarca yurt dışına çıktı. Faal sporculuğun ardından pro lisans antrenör kursunu başarıyla tamamladı. Çalıştırdığı kulüplerde birçok şampiyonluklar yaşadı.