GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-08-2023 12:42

“Adana’ya Şantaj Yapıyorsunuz”

“Adana’ya Şantaj Yapıyorsunuz”


 

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Adana’da katıldığı bir programda okullara yakın yerlerdeki hasarlı binalara ilişkin soruya "Yerel seçimlerde bizimle, merkezi otoriteyle uyumlu çalışacak bir belediye başkanı seçildiği zaman yanlarındaki problemleri de çözmüş olacağız" karşılığını vermişti.

Bu sözlere CHP Adana il Başkanlığı'ndan cevap geldi: 

"Sayın Bakan, devlet yönetiminde adaletsizliğin, kayırmacılığın, keyfiliğin ulaştığı ibret verici boyutu adeta tek cümleyle itiraf etmiş. Bu cümlenin açık meali şudur ki; bizim adayımıza oy verirseniz çocuklarınız için hayati tehlike taşıyan okul yanlarındaki hasarlı binalar sorununu çözeriz. Ama vermezseniz merkezi otoriteyi kızdırır, hizmet alamazsınız! 

Öncelikle Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in devletin asli görevi olan yurttaşların can ve mal güvenliği koruma görevini yerine getirmek için seçmenlere şart koşan siyasi bir tehdit dili kullanmasını şiddetle kınıyoruz. Adana’nın plakası olan ‘’01’’ yerel seçimler öncesi bakana, siyasi söylemelere başlama motivasyonu vermiş olsa da; tehdit dilinin karşılık bulacağı son şehirdir Adana! 

Adanalının mizacı sert, gönlü pamuk, gözü pek, yüreği merttir! Misafiri ağırlar, hürmetini gösterir. Ama tehdide şantaja boyun eğmez Adana!

Tüm kamuoyuna şunu duyurmak istiyoruz, başta Adana Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeydan Karalar olmak üzere, Cumhuriyet Halk Partili tüm belediye başkanları, kentlerimizin ve hemşerilerimizin menfaatleri doğrultusunda hem merkezi idareyle hem de kendi belediye meclisleri ile uyum içinde çalışıp vatandaşlarımıza hizmetin ulaşması için çabalamaktadır. Üstelik sadece bize oy verenlere değil; siyasi tercihi ne olursa olsun insanca yaşamayı ve hizmetin en iyisini almayı hak eden tüm vatandaşlarımız için çalışmaya devam edeceğiz.

AdminAdmin