GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-11-2023 10:27   Güncelleme : 27-11-2023 15:34

“Adana’yı Artık Konuşmayın” Talimatı!

“Adana’yı Artık Konuşmayın” Talimatı!

 

Cumhur İttifakı'nda aday belirleme komisyon üyelerine talimat verildi: Artık Adana'yı konuşmayın! Bu durum, Adana Büyükşehir Belediye Başkan adaylığının kesin olarak MHP'ye bırakıldığı şeklinde yorumlanıyor.

Bilindiği gibi 10 Ekim'de bir komisyon oluşturulmuş ve 30 Büyükşehir bazında hangi partinin hangi büyükşehirde aday göstereceği görüşmeleri başlatılmıştı. Görüşmeler çerçevesinde komisyona "Adana'yı artık konuşmayın." bilgisi verildi. Geçtiğimiz hafta sonuna doğru gelen talimat üzerine Adana masadan kalktı.

Bu gelişmenin MHP lideri Devlet Bahçeli'nin isteği dahilinde gerçekleştiği ve her iki partiden oy alabilecek bir aday hazırlığında olduğu öğrenildi. 

Komisyonda AK Parti'de Genel Başkanvekili Efkan Ala, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, MHP heyetinde ise Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül yer alıyor.

Ali PEKMEZCİ / Ankara

 

 

AdminAdmin