GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2022 08:12

Ah Be Rıza Abi, Sensiz N’aparız!

Ah Be Rıza Abi, Sensiz N’aparız!


Rıza Akın’ı kaybettik. 

Son olarak 'Kalp Yarası' adlı dizde 'Hüseyin Varoğlu' karakteri ile kamera karşısında geçen Rıza Akın'ın beyin kanaması geçirdiği bilgisi Menderes Samancılar'dan geldi. Menderes Samancılar'ın Twitter'dan yaptığı paylaşımda ünlü oyuncunun ameliyata alındığını duyurdu. Menderes Samancılar, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Rıza Akın kardeşim beyin kanaması geçirdi. Ameliyattan çıktı, yoğun bakımda. Allah onu sevdiklerine bağışlasın. Kardeşim bunu da atlatacaktır. Sonuna kadar tüm doktorlarımıza inanıyor ve güveniyoruz" dedi. Samancılar'ın bu paylaşımının ardından ünlü oyuncunun takipçileri, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Ancak tanınmış oyuncu sabaha karşı hayatını kaybetti. 

Sinema ve dizi oyuncusu Rıza Akın 15 Eylül 1957, Adana doğumlu. Elazığlı bir ailenin çocuğu olarak Adana'da doğdu. Tiyatroyla Adana Halkevinde ortaokul yıllarında tanıştı. Tiyatro için Ankara'ya taşındı. Ankara Birlik Tiyatrosunda profesyonel oldu. Tiyatro yaşamına (1969-1977) ara verdikten sonra iletişim okudu ve gazetecilik yapmaya başladı. Tiyatroyu oyunculuk dışındaki çalışmalarla Adana'da sürdürdü.

Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğunu kurdu (1997) ve beş yıl sanat danışmanlığını yaptı. Tayfun Pirselimoğlu'nun tamamlanamayan Kuartet adlı filmiyle oyunculuğa döndü (2005). Pek çok dizi ve sinema filminde oyunculuk yapmıştır. Adana Tiyatro Derneği'nin yönetim kurulu üyesidir. Tiyatro çalışmalarının yanı sıra Alev Alev, Kardeş Payı, Maral, Cesur Yürek, Can Evim, Dayı, Sen Hiç Ateşböceği Gördün mü gibi birçok film ve dizide rol aldı.

AdminAdmin