GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-02-2023 15:55

AHBAP Çağırdı, Yardımlar Çığ Gibi

AHBAP Çağırdı, Yardımlar Çığ Gibi


Pazarcık'ta meydana gelen depremde Hatay başta olmak üzere Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman ve Malatya’dan acı haberler gelmeye devam ediyor. Herkes soğuk kış koşullarında mağdur olan depremzede ve yakınları için elinden geleni yapmaya çalışıyor.

Türkiye yaralarını sarmaya çalışırken kripto topluluğu da deprem mağdurlarına yardım etmek üzere tek yürek oldu. Haluk Levent ve Ahbap Derneği, MASAK görüşmesi sonrasında aldığı izinle bağış yapılabilecek kripto cüzdan adresleri paylaştı.

Bağışlar çığ gibi büyüdü

Haluk Levent ve Ahbap Derneği tarafından paylaşılan cüzdan adreslerinde kısa sürede büyük miktarda bağış toplandı. 12 saat içinde miktar, 2 milyon 700 bin doları geçti (yaklaşık 50 milyon TL). Buna ek olarak dünyaca ünlü yeni medya sanatçısı Refik Anadol, dijital sanatçı Murat Pak ve diğer sektörün önde gelen kişi ve kurumlarının katkılarıyla bağış miktarı 65 milyon TL’yi buldu. Binance, Paribu, BtcTurk ve diğer pek çok kripto para borsası da ayrı ayrı bağışlarda bulundular. Böylece, kripto sektörü deprem mağdurları için 200 milyon TL’ye yakın yardım topladı.

Sahte adreslere dikkat

Yardım kampanyalarını fırsat bilen bazı dolandırıcılar, paylaştıkları sahte adreslerle ortaya çıkan durumdan yararlanma çabasına düştüler. Kampanyalara katılmak isteyen kişiler, borsa veya sektörün önde gelen isimlerinin resmi Twitter hesaplarında paylaştıkları adresleri kullanmaları konusunda uyarılıyor. Dolandırıcılarla ilgili dikkatli olmaları çağrısı yapılıyor.

Yazar:Mehmet Bayar

 

AdminAdmin