SPOR
Giriş Tarihi : 28-09-2023 15:24

Amatörlere Güç Katacak Destek

Amatörlere Güç Katacak Destek


Yüreğir Belediyesi, ilçede faaliyet gösteren 16 amatör spor kulübüne, 1 milyon TL değerinde malzeme ve nakdi yardım desteğinde bulundu. Amatör spor kulüplerine güç katacak bu destek, düzenlenen törenle sahiplerine verildi.

Yüreğir Belediyesi, ilçedeki amatör spor kulüplerine verdiği desteğe bir yenisini daha ekledi. Yüreğir’de sportif faaliyetlerin, sporcu sayısının artması ve spor bilincinin gelişmesi amacıyla amatör spor kulüplerine verilen malzeme ve nakdi yardım desteği için Ertuğrul Gazi Spor Kompleksi’nde tören düzenlendi.

Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in ev sahipliği yaptığı törene Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar, Adana Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Ahmet Bozan, Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Adana Şube Başkanı Engin Kanber, Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Adana Şube Başkanı Mehmet Sümer, Anadolu Gazetecileri ve Spor Yazarları Derneği (AGSYD) Başkanı Mustafa Boz, kulüp başkanları ve sporcular katıldı.

Törende konuşan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, “İlçenin vizyonunu kültür-sanat ve spor şehri olarak belirlediklerini, yıllarca bu alanlarda örnek çalışmalar yaptıklarını söyledi. Yüreğir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar sayesinde birçok spor kulübünün ulusal ve uluslararası alanda önemli başarılar elde ettiğini vurgulayan Başkan Kocaispir, “Göreve geldiğimiz günden bu yana sporu Yüreğir’in ana gündemlerinden biri yapmaya söz vermiştik. Bugün çok şükür bunu önemli ölçüde başarmış olmanın onuru ve gururunu yaşıyoruz. İlçemizde yaşayan binlerce gencimizi sokağın olumsuzluklarından uzak tutma hedefiyle yılın 12 ayı sportif faaliyetlerimiz devam ediyor” diye konuştu.

 

AdminAdmin