DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu, DAİMFED Genel Başkan Vekili Faruk Bozkurt, DAİMFED Genel Başkan Yardımcıları Hilmi Tümer, Sayım Azmaz, DAİMFED Genel Sekreteri Enes Yılmaz, DAİMFED Siyasi, Hukuk İşleri Başkanı ve AYAMDER Başkanı Tamer Gülcan, DAİMFED İdari, Mali İşler Başkanı Nurullah Hamidi, DAİMFED Genel Sekreter Yardımcısı ve AYHAFDER Başkanı Seyfettin Can, AKAMDER Genel Sekreteri Mehmet Ali İnan; geçtiğimiz aylarda Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle Adana İl Emniyet Müdürlüğüne atanan Ahmet Hakan Arıkan’la gerçekleştirilen toplantıda ana konu Kentsel Dönüşüm oldu.

ASAYİŞİN SÜREKLİLİĞİ İÇİN KENTSEL DÖNÜŞÜM ŞART

Adana İl Emniyet Müdürü Ahmet Hakan Arıkan; “Ülkemizin en güzide kentlerinden olan Adana’mızın her şeyin en iyisine layıktır. Bizlerin üzerine düşense asayişi sağlamaktır. Bu konuda hepimizin elbirliğine ihtiyaç vardır. Bu doğrultuda çevremizi daha ferah ve medeni hale getirmekten geçiyor. O yüzden bir an evvel Kentsel Dönüşümü hızlandırmak gerekiyor. Bu fiziki sorunların giderilmesi güvenlik problemlerini azaltacağı gibi, sosyal yatırımların artması anlamına gelecektir. O nedenle asayişin sürekliliği için kentsel dönüşüm şarttır. Bunda da lokomotif görevi sektörün temsilcileri olarak sizlerin gayreti gerekmektedir. Ayrıca bu konuda önemli konuma sahip bir sivil toplum kuruluşu olarak DAİMFED ’in önemli bir görev üstlenmesi gerekiyor.” Açıklamalarında bulundu.

ADANA’NIN ÖNCELİĞİ HUZUR VE SÜKUNET

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu açıklamasında; “Adana’ da önemli başarılara imza atacağına inandığımız Emniyet Müdürümüzün Kentsel Dönüşüm konusundaki tespitlerine katılıyoruz. Bu doğrultuda kentsel dönüşüm gelişmenin toplumsal ekonomik mekânsal olarak ele alınmalı ve kentteki sorunlu alanların sağlıklı, daha yaşanabilir hale getirilmesi, sorunları giderdiği gibi, asayiş problemlerinde de tüm güvenlik birimlerimize olumlu katkılar sağlayacaktır. Elbette el birliği içinde yapılan tüm bu çabalar hepimizin önceliği olan huzur ve sükunet içinde bir yaşam içindir. Halkımızın güvenliği için 24 saat aralıksız görev yapan emniyet teşkilatımızın, vatanımızın savunulması ve halkımızın huzurunun tesisi için canla başla çalışmaları takdire şayandır. DAİMFED olarak bizlere huzur, sükunet ve güven içinde çalışma ortamı sağlayan emniyet teşkilatımıza başarılar diliyoruz.” İfadelerinde bulundu.