AK Parti Adana İl Başkanı Av. Mehmet Ay, CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın işçilere "Oyunuzu  Kılıçdaroğlu'na vereceksiniz, fotoğrafını çekip bize göstermezseniz  işten çıkarılacaksınız" tehdidinde bulunduğunu öne sürüp sandık kurulu başkanlarına çağrıda bulundu: Buna kesinlikle izin vermeyin, hukuku uygulayın! 

✔️ Adanamızın şerefli, haysiyetli Büyükşehir Belediyesi çalışanları; Belediye Başkanının size verdiği "Oyunuzu Kılıçdaroğlu’na verip, fotoğrafını çekin" talimatı bir suçtur.  

Amirlerinizin verdiği bu talimat kanunlara aykırıdır. Siz kıymetli bürokratlarımızın, memurlarımızın ve işçilerimizin bu suça ortak olmayacağınızı ve oyunuzu bu kör zihniyete gasp ettirmeyeceğinizi biliyorum. 

Bu sebeple kanunsuz emirler yerine getirilmez…

✔️ Bir çağrı da sandık kurulu başkanlarına yapmak istiyorum! 

Sayın sandık kurulu başkanları; belediye başkanının bu kanun tanımaz çağrısını geçersiz kılmak için sizler de sadece hukuk kurallarını uygulayın. Ve 'Oy kabinine herhangi bir kamera ve cep telefonu ile girmenin yasak olduğu' hükmünü istisnasız herkes için uygulayın. 

Adana’mıza yakışır bir seçim ortamı için lütfen pürdikkat edelim… 

Son olarak;
CHP’nin Genel Başkanı Bay Bay Kemal’in toplumun tüm kesimlerini fütursuzca, arsızca ve ahlaksızca tehdit ettiğine alışkınız. 

Zeydan Karalar da onun izinden gitmek isteyebilir. Ama biz buradayız, buna asla müsade etmeyeceğiz! 

Unutmayın, bu milletin size olan cevabı Allah’ın izniyle pazar günü sandıkta çok ağır olacaktır.