GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-11-2022 14:30   Güncelleme : 01-11-2022 14:33

Bakan Soylu’dan, Merdo’yu Üzen Haber

Bakan Soylu’dan, Merdo’yu Üzen Haber


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "12 Kasım'da, 18.57'de ilk kez bir ülke tatbikatı yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye'ye aynı anda mesaj gelecek" dedi.

 
İçişleri Bakanı Soylu, "12 Kasım'da, 18.57´de ilk kez bir ülke tatbikatı yapacağız. Radyolar tatbikat anonsu geçecek, televizyonlar tatbikat anonsu geçecek. Otomatik olarak anons geçilecek. Kurulan sistemden tüm Türkiye'ye aynı anda mesaj gelecek" dedi.
 
Bakan Soylu, Düzce depreminin yıldönümü olan 12 Kasım'da saat 18.57'de Türkiye genelinde deprem tatbikatı yapılacağını açıkladı.
 
Bakan Soylu şunları söyledi:
 
"Bizim ülke tatbikatımız 12 Kasım'da Düzce depreminin yıldönümünde ülke tatbikatı yapılacak. Saat 18.57'de. Türkiye'nin tüm bölümlerinde tatbikat yapacağız. Çök-kapan-tutun. Bunun tatbikatını yapacağız. Radyolar anons geçecektir. Televizyonlar otomatik olarak geçecekler. Bütün Türkiye'ye aynı anda mesaj gelmiş olacak. Hem polis hem jandarma telsizini konuşturdular. Şimdi savunma sanayi iki telsizin afet anında birbiriyle konuşturabilecek bir altyapıyı oluşturmuş oldu."
12 KASIM VE ADANA 
 
Bu arada bilindiği gibi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Çukurova ilçesindeki temel atma ve açılış törenleri için 12 Kasım’da Adana’ya geliyor. 
 
İki lider fırsat buldukları takdirde CHP’li başkanı Zeydan Karalar’ın oğlu Mert Karalar’ın TÜYAP fuar alanındaki düğün törenine katılacak. 
 
İlginç olan tam da düğün saatinde Bakan Soylu‘nun açıkladığı Türkiye genelindeki deprem tatbikatının yapılacak olması. 
 
“Gerçekten büyük talihsizlik. Mert Karalar’ın düğün günü Adana sallanacak” yorumu yapılıyor. 
 
AdminAdmin