İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, ruhsatsız silahlarla ilgili cezanın gözden geçirilmesi gerektiğini belirterek "1 Ocak-31 Ekim arasında 51 bin 914 ruhsatsız silah ele geçirildi. Bununla ilgili hazırlığımız var. Mutlaka ama mutlaka huzurlarınıza, yakın zaman içinde önerimizle beraber geleceğiz." dedi. 

Yerlikaya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde AK Parti hükümetlerinin 21 yıldan beri iş başında olduğunu hatırlatarak şöyle devam etti:
 
"İlk kurulduğumuz günden itibaren terör, organize suçlar, uyuşturucuyla mücadele, düzensiz göç, suç ve suçlularla mücadele her konuyla ilgili başlangıçta 'Bismillah' dediğimiz gün nasılsa, benden önce 9 bakan, benden sonra da gelecek olan bakanların duruşları aynı olacak. Herkesin bir yoğurt yeme tarzı var. Benim yoğurt yeme tarzım bu. 5 ay oldu, 6'ncı aya giriyorum. 33 yıldan beri mensup olmaktan onur duyduğum İçişleri ailesinde, kaymakam adaylığından başlayıp, valiliğe varıncaya kadar hizmet ettim. Hiçbir zaman kasıtlı olarak, bilerek, hiçbir insanı incitmedim. Kalbine diken batırmadım. Ama suç ve suçlularla mücadelede aziz milletimizin dua ve destekleriyle cesaret noktasında da Allah'ın izniyle hiçbir sorunumuz yok."