GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-11-2023 09:00

Bilal Bilici’den ‘Transfer’ Açıklaması

Bilal Bilici’den ‘Transfer’ Açıklaması


İYİ Parti Adana milletvekili Bilal Bilici’nin AK Parti MKYK üyesi Emre Ete ile yediği yemek yaygın medyada transfer yemeği şeklinde nitelendirilmişti.

Emre Ete bilindiği gibi Honduras’ın, Bilal Bilici de Goat elemanın Fahri Başkonsolosluğunu yapıyor. Ete Fahri Konsolosluk Derneği’nin Başkanı, Bilici de bu derneğin yönetiminde yer alıyor. 

Aynı zamanda ikisi de DEİK (Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu) üyesi. Bu vesileyle tanışıklıkları çok uzun bir geçmişe dayanıyor.

İYİ Partili Bilal Bilici, transfer iddiasıyla gündeme düşen o yemeğin ayrıntılarını editörümüz Ali Pekmezci‘ye anlattı:

“Emre bey ve tanışıklığımız çeşitli kurumsal yapılaşmadaki pozisyonlarımızdan ötürü epey geriye gidiyor. En az ayda ya da iki ayda bir başka arkadaşlarımızın da katılımıyla buluşuyoruz. Bu yemekler genelde derneğimiz ya da DEİK üzerine sohbetlerle devam ediyor. Hiçbir transfer teklifi veya konuşması gündeme gelmiyor.

OdaTV’nin haber yaptığı o yemekte, gençliğin siyasete katılımı üzerine sohbet ediliyordu. Ben şaka yollu olarak İYİ Parti’nin gençleşme yolunda AK Parti’den daha önemli adımlar attığını söyledim. Emre Bey’e (bak ben milletvekili oldum sen de adayı gösterilebilirdin) şeklinde takıldım ve buna gülüştük.

Bunu haberleştien gazeteci arkadaşımız sanırım konuşmanın tamamına vakıf olamamış. Böyle birşey mümkün değil. Ciddiye dahi alınamaz. Nitekim hafta sonu gerçekleşen parti toplantısında da sayın Genel Başkanımız bu konuyu hiç açmadı. Kamuoyunun gerçeği bilmesinde fayda var.”

 

AdminAdmin