YEREL
Giriş Tarihi : 13-11-2022 18:26

Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu

Bilim Ödülleri Sahiplerini Buldu


Adana Diş Hekimleri Odası geleneksel hale getirdiği ‘Bilim Ödülü’nü bu yıl Dişhekimi Dr. Y. İzzettin Çamurdan adına düzenledi. Dereceye girenlere 15.000 TL ödül verildi.

Çukurova Üniversitesi Mithat Özhan Amfisi’nde düzenlenen ‘Bilim Ödülü’ etkinliğine Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler ve YK Üyeleri, ÇÜ Rektörü Prof. Dr. Meryem Tuncel, ÇÜ Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Yoldaş ve akademisyenler, dişhekimleri ve öğrenciler katıldı.

DT. FATİH GÜLER, “BİLİME TEŞVİK, ÜLKE GELECEĞİNE KATKI DEMEKTİR”

Çukurova Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde yayınlanmış makaleler içerisinden en iyi 3 çalışmaya ödül vereceklerini söyleyen Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, yaptığı açılış konuşmasında “Oda yönetimi olarak yeniliğe ve bilime açık yapıda olduğumuz için mesleğimizin duayeni olmuş büyüklerimizi de onurlandırma adına böyle bir etkinlik yapma kararı aldık. Jürimiz oda yönetimimizden iki, Diş Hekimliği Fakültemizden üç akademisyen meslektaşımızdan oluşmaktadır. Ödülümüzün ilkini geçtiğimiz yıl Adana’ya uzun yıllar hizmet vermiş duayen bir dişhekimi olan Dt. Bedir Haytaç adına verdik. Bu yıl da bu ödülü Adana’da Periodontoloji Bilim Dalında ‘Nasıl iyi bir hekimlik yapılır?’ın en güzel örneğini sergileyen meslek büyüğümüz Dr. Dt. İzzettin Çamurdan adına veriyoruz. Dileğimiz tüm meslek odalarının üniversitelerimizle sürekli işbirliği içerisinde olmaları. Bilime teşvik verildiği süre ülkemizin geleceğine bir parça katkı sağlanmış olur diye düşünüyorum. Bu anlamda başta İzzettin Ağabey olmak üzere emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.” 

PROF. DR. OĞUZ YOLDAŞ, “KURUMSAL STRATEJİMİZ İLE UYUMLU BİR ETKİNLİK”

Adana Diş Hekimleri Odası ile uzun yıllardır birlikte çalıştıklarını ifade eden ÇÜ Dişhekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Oğuz Yoldaş, “Meslek odamız bizlere değer katıyor, biz onlara değer katıyoruz. Bu anlamda öğrencilerimizin meslek örgütü algıları da gelişiyor. Yaptıkları projelerle pek çok ilke imza atıyorlar. Bu projeye 43 makale ile başvuruldu. Bu çalışma Türkiye genelinde düzenleniyor olsaydı bu araştırmalarla ÇÜ Diş Hekimliği Fakültesi olarak gayet iddialı olacaktık. 43 makaleyi biliyorum. Jürideki arkadaşlarımın seçim yaparken oldukça zorlandığını da biliyorum. 43 araştırmanın tamamı çok kıymetli araştırmalar. Bu çalışmalar üniversitemizin kıymetini arttıracak çalışmalar olduğu gibi aynı zamanda kurumsal stratejilerimiz ile uyumlu bir etkinliktir. Sadece ödül alan arkadaşları değil, katılan tüm arkadaşlarımı kutluyorum.

AdminAdmin