Mart ayında yapılacak yerel seçimlere doğru geri sayıma geçilirken, AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı henüz açıklanmadı. Kulislerde pek çok isim konuşulurken, MAK Araştırma Başkanı Mehmet Ali Kulat'tan çok konuşulacak bir iddia geldi.

Haberet'e konuşan Mehmet Ali Kulat, AK Parti'nin İstanbul adayı için İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın konuşulduğunu açıkladı.

Ankara içinse Osman Gökçek'in çok şanslı olduğunu iddia eden Kulat, "Gençlik aşısıyla iş başka bir yere evrilebilir" dedi.

Kulat'ın sözleri bir anda gündem yaratırken, İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın olası İstanbul adaylığıyla ilgili yeni bir açıklama geldi. 

Ancak objektifa.com olarak İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile ilgili kulis bilgisi verelim. En yakınındaki çalışma arkadaşları şunları konuştu: 

"Ali Yerlikaya, (Düzensiz göç, çeteler, uyuşturucuyla ilgili mücadele, daha çok yol almamız gerekiyor. Yapacağımız çok işler var) ifadesini kullandı. Sayın Yerlikaya'nın belediye başkanı adaylığıyla ilgili bir düşüncesi yok."

Bu sözlerden hareketle Yerlikaya'nın belediye başkan adayı olmasına en çok sevinecek olanlar kuşkusuz uyuşturucu tacirleri ve organize suç çeteleri.