Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, Ceyhanlı miniklerin, Ceyhan Belediyesi Hilal Işık Aşrak Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde geleceğe güvenle hazırlandığını bildirdi.
Başkan Hülya Erdem, yılın 12 ayı boyunca tam ve yarım gün olmak üzere iki ayrı zamanlamada yüzlerce ailenin çocuklarının hem barınma ve eğitim hem de öz bakım ve gelişim uygulamalarından faydalandığını belirtti.
DÜZEN VE İNTİZAM VAR
Kreş ve Gündüz Bakımevi’ndeki miniklere her gün sabah 09.00’da kahvaltı, öğlen 12.00’da yemek verildiğini dile getiren Başkan Erdem, 13.00-15.00 saatleri arasında gündüz uykusunu alan çocukların saat 15.00’da ara öğünle beslendiğini kaydetti. Yemek listesinin aylık olarak tüm velilere gönderildiğini vurgulayan Başkan Hülya Erdem, “Kreş ve bakımevimizdeki yemekler profesyonel aşçılar tarafından yapılıyor. Şu anda öğrencilerimiz adaptasyon sürecine dahil edildi. Çocuklarımızın geleceğe güvenle hazırlanmaları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmıyoruz” diye konuştu.
SICAK YUVA
Tecrübeli eğitmenler tarafından, Milli Eğitim Bakanlığı Okul Öncesi Eğitim Genel Müdürlüğü’nün oluşturduğu programları esas alan kreşin çocukların gelişimine büyük katkı sunduğunu dile getiren Başkan Hülya Erdem, “Kreş ve gündüz bakımevimiz 3-6 yaş grubu minik yüreklerin sıcak yuvası olmaya devam edecek” dedi.