Ceyhan 'da 9 bin metrekare alana sahip olacak İsmet İnönü Koşu, Spor ve Gençlik Parkı'nın yapım çalışmaları hızla devam ediyor. 

Ceyhan Belediye Başkanı Kadir Aydar, İsmet İnönü Mahallesi'nde yapımı devam eden park alanında incelemelerde bulundu. Aydar, projenin detaylarını ve sağladığı olanakları anlattı. Çalışmaları gece-gündüz sürdürdüklerini belirten Aydar, İsmet İnönü Koşu, Spor ve Gençlik Parkı'nın bünyesinde kütüphane ve çocuk kreşi de olacağını anlattı. Vatandaşların kafede otururken çocuklarının oyun alanda keyifli vakit geçirebileceğini dile getiren Aydar, "Gecenin saati kaç olursa olsun kadınlarımız bu alanda diledikleri gibi yürüyüş, koşu ve spor yapabilecekler. Ceyhan’ımızın en güzel, en işlevli ve en donanımlı spor parkını sizler için yapıyoruz" dedi.

Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki yürüyüş yolu, vatandaşları sağlıklı yaşamı teşvik edecek. Parkın tam ortasında inşa edilecek kafe, ziyaretçilere dinlenme ve sosyalleşme imkanı sunarken, kafenin içerisinde yer alacak kütüphane ve çocuk kreşi, özellikle aileler için büyük bir kolaylık sağlayacak. Oyun alanları, çocukların güvenli bir şekilde vakit geçirebileceği şekilde dizayn ediliyor. Aileler, kafe veya diğer sosyal alanlarda otururken, çocukları bu oyun alanlarında eğlenebilecekler. İnşası hızla devam eden park, hem ebeveynlere hem de çocuklara ideal bir ortamı sunacak.