KADIN
Giriş Tarihi : 17-09-2023 09:38

Ceyhan’a Kadın Yaşam Merkezi

Ceyhan’a Kadın Yaşam Merkezi


Çukurova’nın bağrından kopup Türk ve Dünya edebiyatına adını altın harflerle yazdıran, pek çok kez Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilen Yaşar Kemal’in adı Ceyhan’da yaşayacak. Ceyhan Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı Yaşar Kemal Kadın ve Gençlik Yaşam Merkezi’nin açılışı görkemli bir törene sahne oldu.

Osmaniye Milletvekili Dr. Asu Kaya, Osmaniye Yarbaşı Belediye Başkanı Mustafa Kaynar, Önceki Dönem Hatay Milletvekili Suzan Şahin, Kadın Adayları Destekleme Derneği (KADER) Adana Şube Başkanı Zuhal Özbelli ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, muhtarlar ve Ceyhan halkının yoğun katılımıyla gerçekleşen açılışın ardından sanatçı Sevcan Orhan, vatandaşlara unutulmaz anlar yaşattı.
Ceyhan Belediyesi Halkoyunları Ekibi’nin gösterisiyle başlayan açılış töreninde konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Hülya Erdem, şehrin merkezinde, kültürün, bilginin ve dayanışmanın kalbinde, yeni bir umut ve cesaret merkezi doğduğunu kaydetti. Başkan Hülya Erdem, “Merkezimiz; içerisinde yer alan kütüphane, ders çalışma alanları, kafe, oturma alanları ve kadınlar için özel bir kermes alanının yanı sıra engelli aracı şarj istasyonu ile toplumumuzun farklı yaş gruplarına hitap edecek şekilde tasarlandı” diye konuştu.

AdminAdmin