Akşam Gazetesi Adana'yı ilgilendiren bir habere yer verdi. Kocaeli’de okul müdür yardımcısı Mahir Çoğaç, 17 yaşındaki bir kişi tarafından trafikte silahla başından vurulmuştu. Esrarengiz cinayetin sır perdesi aralandı. Cinayet emrinin Yunanistan'dan geldiği ortaya çıktı.

YENİ DETAYLARA ULAŞILDI

Kocaeli Çayırova'da lisede müdür yardımcısı olan Mahir Çoğaç cinayetinde sır perdesi aralanıyor. Gözaltına alınan cinayet zanlısı 17 yaşındaki şüpheli ve ona yardım eden zanlının işlemleri sürerken olayla ilgili çarpıcı detaylar ortaya çıktı.

KARDEŞİ CİNAYET İŞLEMİŞ

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre park halindeki aracına bindiği sırada başından vurularak hayatını kaybeden Mahir Çoğaç cinayetini soruşturan Kocaeli Cinayet Büro Amirliği ekipleri önemli bir ayrıntıya ulaştı. İşin ucu Adana'da işlenen bir başka cinayete uzandı. Mahir Çoğaç'ın kardeşi Yusuf Çoğaç, 5 yıl önce Bedirhan Bayğara'yı Adana'da öldürdü. 

İNTİKAM İÇİN...

Gazetenin haberine göre kırmızı bültenle aranırken Yunanistan'da yakalanan Ramazan Bayğara'nın da intikam için cezaevinden Mahir Çoğaç'ın ölüm talimatını verdiği öğrenildi. Olaylarla ilgisi olmayan eğitimcinin ise 17 yaşındaki tetikçi genç tarafından 'intikam' için öldürüldüğü belirtildi. Ramazan Bayğara'nın Türkiye'ye iade süreci devam ediyor.