GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-01-2023 23:03   Güncelleme : 01-01-2023 23:22

Cinayette ‘Camiadan’ İsimler Geçiyor!

Cinayette ‘Camiadan’ İsimler Geçiyor!


Eski Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı Sinan Ateş ve yanındaki arkadaşı Selman Bozkurt, Ankara'da, Çankaya ilçesi Kızılırmak Mahallesi 1456'ncı Sokak'ta motosikletli bir kişinin silahlı saldırısına uğramış, hayatını kaybetmişti.

MHP'yi ve ülkücü camiayı sessizliğe boğan olaya ilişkin ilk ayrıntılı açıklama gazeteci Alican Uludağ’dan geldi. 

Uludağ sosyal medyadan şu görüşlere yer verdi: 

Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada ulaştığım bilgileri birazdan paylaşacağım. İlginç bağlantılar ve şüpheliler ortaya çıkmaya başladı. Savcılık ve Emniyet baskı görmez ve korkmadan üzerine giderse hem taşeron yapı hem de siyasi bağlantılar açığa çıkacak.

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş cinayetine ilişkin soruşturmada önemli bilgiler ve bağlantılar ortaya çıkmaya başladı. Gözaltı sayısının 5’e çıktığı ifade ediliyor. Cinayet Büro, tetikçilerin İstanbul’dan Ankara’ya geldiklerini belirledi.

Cinayette Ülkü Ocakları/MHP bağlantısı ilk kez tespit edildi. Bu kapsamda eski Ülkü Ocakları Maltepe Şube yöneticisi Ufuk Köktürk gözaltına alındı. Köktürk’ün evinde 1 adet tabanca ve bu silaha ait 2 adet şarjör ve 23 adet fişek ele geçirildi. M.Y. adlı şüpheli ise aranıyor.

Cinayette Eray Özyağcı ve Doğukan Çep isimleri öne çıkıyor. Tetiği çektiği öne sürülen Özyağcı firarda ve yakalanamadı. Motosikleti kullanan Doğukan Çep’in ise gözaltına olduğu belirtiliyor. Ayrıca yine İstanbul’dan Suat Kurt adlı bir şüphelinin adı tespit edildi.

Doğukan Çep ve Eray Özyağcı’nın ise Dado lakaplı Doğukan Yardak’ın kurduğu suç örgütünde yer aldığı iddia ediliyor. Maltepe-Gülsuyu’nda faaliyet gösteren Yardak’ın yurt dışına kaçtığı düşünülüyor. Asıl soru şu, bu kişiler kimin taşeronu?

Cinayetin nedeni konusunda iki önemli tez var. İlki Mersin olayına misilleme. İkincisi, MHP içerisinde Sinan Ateş’in son dönemde İyi Parti’yle temasta olduğu algısı ve bu nedenle kendisine “ders” verilmek istendiği.

 

AdminAdmin