DAİMFED (Doğu Akdeniz İnşaat Müteahhit Birlikleri Federasyonu) Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu ve üyeleri Çukurova Belediye Başkanlığı Binasında gerçekleşen toplantıda 31 Mart Mahalli İdareler ve Yerel Yönetimler seçimlerinde Başkanlığa seçilen Emrah Kozay ’la Çukurova’ya ait konularda istişarelerde bulundular.

ÇUKUROVA’DA HEDEF BELEDİYE EVLERİ

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu Adana’nın önemli ilçelerinin başında gelen Çukurova ‘nın önceliklerinin başında Belediye Evleri Mahallesinin imar durumu olduğunun altını çizdi. Mustafa Karslıoğlu; “Çukurova Belediye Başkanı seçilen Emrah Kozay siyasi olarak yakından takdirle izlediğimiz bir isim olarak ilçede önemli atılımlara imza atacağına inanıyoruz. Bu doğrultuda imar olarak kanayan Belediye Evleri mahallesinin Kentsel dönüşüm, yerinde dönüşüm olarak öncelikli hedef olması gerekliliğidir. Başkanımızın da bu konuyu hedeflediğini biliyoruz. Ayrıca sektör ve bileşenleriyle DAİMFED olarak gerekli desteğe hazırız. Başkanımız Emrah Kozay ı tekrar tebrik ediyor başarılar diliyoruz.” Açıklamasında bulundu.

HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Çukurova Belediye Başkanı Emrah Kozay; “DAİMFED sektörün tüm bileşenlerini bir araya toplayarak Adana merkezli bir Federasyon olması önemli bir başarıdır. Bu aynı zamanda muhatap olarak bizlere de kolaylık sağlayacaktır. Sektör temsilcileri ve Belediye olarak birlikte başaracağız. Elbette önceliğimiz olan Belediye Evleri mahallesinin imar ve yapım çalışmasına kısa zamanda bir ivme vererek hız kazandırmayı düşünüyoruz. DAİMFED le istişarelerimiz sürecek ve sektör ihalelerimizi şeffaf bir şekilde yürüteceğiz. Ancak belirtmem gerekir ki Yabancı sorunu Adana da aratarak devam etmektedir. Gittikçe çoğalarak yoğunlaşıyorlar. Bu bir memleket meselesidir, bu konuda tüm insanlarımızın el birliği yapması şarttır. Bölgemizde sorunsuz bir Ülke olmamız için yabancı sorunun kesin çözümü şarttır. Merkezi Hükümetin yaptırımlarının haricinde yerel olarak bizlere de görevler düşmektedir. Nihai olarak önümüzdeki çalışma sürecinin zor ve çetin geçeceğini düşünüyorum ama hep birlikte tüm sorunları da aşacağımıza inanıyorum.” ifadelerinde bulundu.