DAİMFED ve DAİMFED' e bağlı AKAMDER, AYAMDER, Adana Müteahhitler Birliği Dernekleri Yönetimi, Adana İnşaat Mühendisleri Odası, TÜYAP ADANA Fuarcılık Temsilcileri, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi öğrencileri katıldı.       

DAİMFED MİMAR VE MÜHENDİSLERE HEYECAN KATTI 

Adana’da 14’üncüsü düzenlenen, İnşaat, Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri ve IHS Fuarı’nda gerçekleşen törende, proje çerçevesinde DAİMFED tarafından ATÜ Mühendislik Fakültesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği, İnşaat Mühendisliği, Maden Mühendisliği, Makine Mühendisliği Bölümleri ile Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerine 250 yelek ve baret teslim edildi. Bu doğrultuda DAİMFED gelecekteki genç mimar ve mühendislere heyecan kattı.

ÖĞRENCİLER İLK BARET İLK YELEĞİ GİYDİLER

DAİMFED Genel Başkanı Mustafa Karslıoğlu açıklamasında; “Öğrencilerimizin bu baretleri takarken ve yelekleri giyerken yapı sektörünün gelecekte onlardan beklediğimiz sorumlulukları, Üniversitede dört yıl süreyle alacağınız mimarlık ve mühendislik eğitimi neticesinde, ortaya çıkaracakları eserlerle Türk Mühendisliğinin ve Mimarlığının ismini, dünyanın dört bir tarafında duyuracaklarından hiçbir kuşku duymuyorum. Gelecekte Türk ve dünya inşaat vizyonuna katkı sağlayacak kişiler, bu kardeşlerimizin arasından çıkacağına inanıyorum.” İfadelerinde bulundu.