EKONOMİ
Giriş Tarihi : 11-05-2023 13:15

Elinde Dolar ve Euro olanlar hemen bakın! Haziran ayının sonu dananın kuyruğu kopuyor! 14 Mayıs sonrası ise...

Alman yatırım bankası Commerzbank, Türkiye'de 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin piyasalara etkisini değerlendirdi.

Elinde Dolar ve Euro olanlar hemen bakın! Haziran ayının sonu dananın kuyruğu kopuyor! 14 Mayıs sonrası ise...

14 Mayıs sonrası ise... Elinde Dolar ve Euro olanlar hemen bakın! Haziran ayının sonu dananın kuyruğu kopuyor - Türkiye, 14 Mayıs tarihinde gerçekleşecek seçimlere odaklanmış durumda. Seçim süreci devam ederken, seçim sonrasında Türkiye'nin ekonomi politikaları ve piyasaların nasıl etkileneceği merak konusu haline geldi. Yabancı kaynaklar, bu süreçle ilgili farklı senaryolar ortaya koyarken, son olarak Alman yatırım bankası Commerzbank'ın Euro-Dolar/TL tahmini dikkat çekti.

Türkiye Seçimleri ve Yabancı Bankaların Döviz Kuru Tahminleri

Yabancı kaynaklar tarafından yapılan döviz kuru tahminleri güncellenmeye devam ediyor. Türkiye'de, yatırımcılar, yatırımcı adayları ve borçlular tarafından yakından takip edilen Dolar/TL ve Euro/TL paritelerinin seyri merak ediliyor. Seçim senaryoları çizilmeye devam edilirken, yabancı bankalar da Türkiye ekonomisi ile ilgili senaryolar içeren yeni analizler hazırlıyor. Alman yatırım bankası Commerzbank, Türkiye için "sembolik" Dolar/TL ve Euro/TL tahminlerini açıkladı. Bankanın tahminleri büyük etki yarattı ve yatırımcılar ayrıntıları merak etti.

Commerzbank'ın Türkiye Ekonomisi ve Döviz Kuru Tahminleri

Alman yatırım bankası Commerzbank, Türkiye'de 14 Mayıs tarihinde yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği genel seçimlerinin piyasalara etkisini değerlendirdi. Türkiye'nin seçimlere odaklandığı bu dönemde, yabancı yatırımcıların da seçim sonuçlarına ilişkin analizleri devam ediyor. Commerzbank tarafından yayımlanan değerlendirmede, Dolar/TL ve Euro/TL kuruna ilişkin tahminler yer aldı. Banka, yıl sonuna kadar döviz kurlarının nasıl bir seyir izleyeceğine dair tahminlerini açıkladı.

Dolar ve Euro Tahminleri

Alman yatırım bankası, Türkiye için yaptığı değerlendirmede, seçimlerin de dikkate alındığını belirterek Dolar/TL'nin 20, Euro/TL paritesinin ise 22,8 seviyesinde olacağını öngördü.

Editörün notu: Haberimizde verilen bilgiler kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. 

Harun KayaHarun Kaya