GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-01-2023 07:52

Erdoğan, İki Paşanın Cezasını Kaldırdı

Erdoğan, İki Paşanın Cezasını Kaldırdı


Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yer alan Cumhurbaşkanı kararlarına göre, 28 Şubat davası nedeniyle hapis cezası alan emekli generaller Kenan Deniz ve İlhan Kılıç’ın cezaları sağlık sorunları nedeniyle kaldırıldı.

FETÖ'cü savcıların hazırladığı iddianameyle, FETÖ'cü hakimlerin yaptığı yargılama sonucu 28 Şubat Davası kapsamında cezaevine konulan isimlerden ikisinin cezası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kaldırıldı.

Kararın ardından iki emekli paşa için tahliye işlemlerinin başlatılması bekleniyor.

28 Şubat Davası kapsamında ağırlaştırılmış hapis cezasına çarpıtılan ve yaklaşık 17 aydır cezaevinde tutulan 10 emekli askerin yaşlılık ve hastalık nedenleriyle tahliye edilmeleri gündeme gelmişti. Avukatların girişimleri devam ederken emekli Orgeneral Vural Avar cezaevinde hayatını kaybetmişti. Emekli askerlerden Çevik Bir, Çetin Saner ve Aydan Erol ise sağlık nedenleriyle tahliye edilmişti. Jandarma Genel Komutanlığı eski kurmay başkanı Hakkı Kılınç’ın da tahliye edildiğine ilişkin açıklamalar yapılmıştı. Ancak Kılınç’ın bugüne kadar tahliyesinin gerçekleştirilmediği ortaya çıkmıştı.

AdminAdmin