ADANA'nın Saimbeyli ilçesi Himmetli İlkokulu ve Ortaokulu'nda Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği (KOZ-YAR) tarafından , "Çocuklar Gülsün Projesi" kapsamında etkinlik düzenlendi. 

6 Nisan 2023'te Adana'da Himmetli İlk ve Ortaokulu'nda görevli öğretmenler Pınar Kılıç, Dilek Altıparmak, Ümmühan Dilbilir ve Rahime Topak'ın bulunduğu otomobilin üzerine Feke yolunda heyelan nedeniyle kaya devrildi. Kaya altında kalan otomobildeki 4 öğretmen hayatını kaybetti. Kozan ve çevre ilçelerinde faaliyetlerine devam eden KOZ-YAR Kozan Arama Kurtarma ve İnsani Yardım Derneği, "Çocuklar Gülsün Projesi" kapsamında okulda "Çocuk Şenliği" gerçekleştirdi. Çevre mahallelerden taşımalı gelen yaklaşık 200 öğrencinin olduğu okulda, Kozan Yusuf Baysal Anadolu Lisesi ve Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri ve Koz-Yar Derneği Gönüllüleri tarafından animasyon gösterisi, buble show, balon gösterisi ve çocuk oyunları sergilendi. Şenlikte çocuklara yaş pasta, dondurma ve pamuk şeker ikram edildi.

Okulun sportif başarılarını yakından takip eden KOZ-YAR Derneği yönetimi, okul öğrencilerine badminton takımı, futbol, basketbol, voleybol spor malzemeleri hediye etti. Kozyar Başkanı Musa Akçalı, "Derneğimiz, ihtiyaç sahibi ailelere nakdi ve ayni yardımlarına devam etmekle birlikte özellikle köy okullarına destek vermeye her zaman hazırız. Çocukların eğlendiği bu organizasyonlar, eğitimde fırsat eşitliği anlayışıyla KOZ-YAR derneği etkinlikleri kapsamında devam edecek" dedi.