AK Parti'nin Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, projelerinin tanıtımını yaptı. Kentteki ulaşım sorununu çözmek için 5 yılda 13 battı çıktı inşa edip yapay zekanın da desteğiyle 'xAdana' adı verilen akıllı şehir kent otomasyonu kuracağını söyleyen Kocaispir, “Vatandaşlara verdiğimiz sözleri hep birlikte tutacağız” dedi.

Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’in proje tanıtım toplantısı kentteki bir otelde düzenlendi. Toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, milletvekilleri, ittifakın belediye başkan adayları ve teşkilat üyeleri katıldı.

‘5 YILDA 13 BATTI ÇIKTI’

Hayata geçireceği çok sayıda projesini açıklayan Kocaispir, trafik sorununun kalıcı çözümü için 5 yılda 13 battı çıktı inşa edeceğini ve yapay zekanın da desteğiyle ‘akıllı şehir kent otomasyonu’ kuracaklarını anlattı.

Seyhan Baraj Gölü kıyısındaki Adnan Menderes Bulvarı’nda da mutlaka estetik ve kullanışlı dokunuşlar yapacaklarını belirten Kocaispir, Seyhan Nehri kıyısında da sosyal tesisler kuracağını dile getirdi. Her ilçeye spor kompleksi ve merkeze spor ormanı kuracağını vurgulayan Kocaispir, kentin merkezinden geçen sulama kanallarının da üzerini kapatacağına dikkat çekti.

Mevcut otogarın kente yakışmadığını aktaran Kocaispir, yeni otogar ve modern gıda hali kompleksi projelerini hayata geçireceğini anlattı. Kocaispir, kentin çoğu güzergahını kapsayan ekstra 2 metro hattı ve çarşı merkezine de nostaljik tramvay hattı oluşturacaklarını kaydetti. Bağımlılığın üstüne gideceğine dair ailelere söz de veren Kocaispir, rehabilitasyon köyü kuracağını anlattı. 

‘VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTACAĞIZ’

Göreve seçilmesi halinde yapacakları tüm çalışmaların, insanların hayatını kolaylaştırmak üzerine kurulu olacağını vurgulayan Kocaispir, “Şeffaf olacağız. Belediyemizde hangi çalışma, neden, nasıl, ne kadara yapıldığını halkımızla her zaman paylaşacağız. Biz, ayrıştıran, ötekileştiren, meclis salonlarında kendi üyelerine bile sataşan bir yönetim anlayışını Adana'nın kaderi olmaktan çıkaracağız. Mevcut yönetimin kendi yaptırdığı kurum işi anketlerde bile ‘Kurum kendi çalışanlarına verdiği sözü tutar’ sorusuna ‘Katılıyorum’ diyenlerin oranı maalesef sadece yüzde 25. Buradan Adana Büyükşehir Belediyesi'nde çalışan emekçi kardeşlerime de seslenmek isterim. Bizimle çalışmaktan, Adanamız’a değer üretmekten ve bizimle yol arkadaşlığı, kader birliği yapmaktan kesinlikle mutlu olacaksınız, huzurlu olacaksınız. Biz size verdiğimiz sözleri tutacağız. Sizinle birlikte vatandaşlara verdiğimiz sözleri hep birlikte tutacağız” dedi.