GÜNCEL
Giriş Tarihi : 21-09-2023 14:15   Güncelleme : 21-09-2023 14:19

Furkancılar Sahnede: Etekli Ömer-Mürsel!

Furkancılar Sahnede: Etekli Ömer-Mürsel!


Uzun yıllar Furkan Vakfı hareketinin içerisinde yer alan babaoğul ayrılmak isteyince Furkancıların hedefi haline geldi. Baba-oğul, Alparslan Kuytul ve eşi hakkında tehdit ve hayati tehlike İçinde bulundukları gerekçesiyle şikayetçi oldu.

Mürsel Güler ve oğlu Ömer Güler, 25 yıldır içinde oldukları Furkancılardan ayrıldıklarını grubun ilgililerine beyan etti. İki isim, artık görüş ayrılıkları bulunduğunu, bundan sonra devletle ve polisle karşı karşıya gelmek istemediklerini söylediler. Koray Sarısaçlı meselesinde de hata yapıldığını ileri sürdüler.
Gelişme üzerine Ömer Güler ve babası Furkancılar tarafından hain olarak nitelendirildi.
 
İddiaya göre, tehdit edildikleri ve hayati tehlike içerisinde oldukları gerekçesiyle Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunan Mürsel Güler ve oğlu, Alparslan Kuytul ile eşinden şikayetçi oldu.
 
Bunun üzerine Furkancılar, kapatılan Furkan Vakfı binasının karşısında açılan Furkan Dergisi Önüne gelerek baba oğul aleyhine sloganlar attı. Balkona çıkan Alparslan Kuytul’un, “Korktu gelmedi. Saat 9.00’dan itibaren onun adı artık etekli Ömer” dediği görüldü. 
 
AdminAdmin