Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla halk ekmek satış büfelerinde satılan ekmeğe 21 Ağustos Pazartesi günü itibarıyla zam geldi.

Büyükşehir Belediye Meclisi'nin aldığı kararla halk ekmek satış büfelerinde 3 TL’ye satılan ekmeğin fiyatı 5 TL oldu. Çeşit ekmek olarak adlandırılan diğer ekmek çeşitleri ise 6.5 liradan satılacak.

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi'nin 4. Oturumu gerçekleşti. Belediye Meclis Salonu'nda oturuma Meclis 1. Başkan Vekili Mustafa Akgedik Başkanlık yaptı. Mecliste yer alan bir maddede Adana Büyükşehir Belediyesi'ne ait halk ekmek fiyatları konusu yer aldı.

Adana Halk Ekmek ve Gıda Ürünleri İşletme Müdürlüğü 'ne bağlı olarak faaliyet gösteren ekmek fabrikalarında üretilen normal ekmek fiyatının 5 TL, çeşit ekmek fiyatının ise normal ekmek fiyatına yapılan artışa oranla artırılarak 6,5 TL olması talep edildi. Komisyona 6 lira olarak gelen ekmek fiyatı, komisyon kararı ile 5 TL'ye düşürüldü. Madde gündeme alındı. Oy birliğiyle kabul edilen halk ekmeği fiyatı 3 TL'den 5 TL'ye yükseltildi. Çeşit ekmek olarak adlandırılan ekmek fiyatı ise 6.5 TL oldu.

Konuyla ilgili Ak Parti Grup Başkan Vekili Vedat Gündoğan, "Kurumsal noktada belediye zarara uğramasın diye Cumhur İttifakı olarak 5 lirada karar kıldık. Bu zorunlu bir zamdı." dedi.