GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-03-2023 13:44   Güncelleme : 05-03-2023 13:51

Hatay Valiliği ‘Kara Propaganda’ Dedi…

Hatay Valiliği ‘Kara Propaganda’ Dedi…


CHP’li Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar ve partilisi Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay Hatay'ın su ihtiyacına yönelik ‘kara propaganda’ mı (!) yaptı. 

Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerin ardından en fazla yıkımın gerçekleştiği illerinde başında gelen Hatay'da içme suyu sıkıntısı yaşanıyor. Su sorununa dikkat çeken birçok kişi, sosyal medyadan "Hatay'da su yok" etiketiyle halen paylaşım yapıyor. 

Paylaşımlar ardından Belediye ve Valilik'ten açıklama geldi. Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada "Acil içme suyu problemi ne yazık ki artarak sürmektedir." denildi. 

Valilikse, deprem sebebiyle meydana gelen şebeke arızalarının giderildiğini duyurdu. Duyuruda, “Hijyen amacıyla şebeke suyunun kullanılmasında herhangi bir sorun bulunmamaktadır” denilerek, şunlar kaydedildi: bir 

“İçme suyu olarak damacana ve şişe su kullanılması gerekmektedir. AFAD tarafından bölgeye içme suyu sevkiyatı sürekli olarak yapılmakta olup, yeterli su stokumuz mevcuttur. Sosyal medyada bu konuda kara propaganda yapanlar hakkında gerekli cezai işlemler yapılmaktadır.”

Bu arada CHP’li Seyhan Belediye Başkanı Akif Akay az önce “Toplamda 300 bin adet su yüklü TIR’larımız içme suyu sıkıntısının yaşandığı Hatay ve Adıyaman’daki adreslerine ulaştı. 

İçme suyu sıkıntısı ortadan kalkana dek afet bölgelerine su sevkiyatımız devam edecek.

Bu zor günler geride kalacak ve bu süreçte birbirimizin elinden tutarak dayanışmayla ayağa kalkacağız.” dedi. 

Daha önce de Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar da, “Ekmeğimizi olduğu gibi suyumuzu da komşumuzla paylaşıyoruz. Yoğun su ihtiyacı olan Hatay’a su sevk ediyoruz.” açıklamasını yaparak komşu şehre içme suyu takviyesinde bulunmuştu. 

Hatay Valisinin açıklamasıyla ters düşen tavırlarda bulunan CHP’li iki belediye başkanı hakkında kara propaganda (!) yaptıkları gerekçesiyle işlemde bulunulacak mı?

AdminAdmin