GÜNCEL
Giriş Tarihi : 16-08-2022 08:43

Hem Naylon Faturacı Hem Yüzsüzler!

Hem Naylon Faturacı Hem Yüzsüzler!


EPDK'nın lisans verdiği ve Gelir İdaresi Başkanlığı’nın denetlediği bazı akaryakıt dağıtım şirketlerinin kestiği faturaların sahte çıkması nedeniyle mağdur olduklarını iddia eden akaryakıt istasyonu sahipleri, yaklaşık 50 gündür Ankara’da. 

Aralarında belediyelere akaryakıt satan ‘güçlü’ bir Adanalı akaryakıt istasyonu sahibinin de yer aldığı sahte-naylon faturacılar EPDK’nın önüne giderek oturma eylemi başlattı. 

Faturaları sahte çıkan akaryakıt istasyonu sahiplerinin sözcüsü Mehmet Ali Öztürk, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Arkadaşlar, bildiğiniz üzere 50 gündür Ankara’dayız. Ancak bizler, sesimizi duyurabilmek için Türkiye’nin her bir yerinden Ankara’ya geliyoruz. Bugün itibarıyla aldığımız karar neticesinde artık buradan ayrılmayacağız. Bizim kurumumuz EPDK. Bizler, EPDK’ya bağlı, her ay lisans ücretlerini veren insanlarız. Bu yüzden, bu saatten sonra EPDK’nın önünden ayrılmama kararı aldık. Gerekirse bir ay da sürse burada, EPDK’nın önünde yatacağız.”

Bu akaryakıt istasyonlarının ruhsatlarının iptali söz konusu. 

VELİ AĞBABA SAHİP ÇIKMIŞTI 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sahte faturaları kesinleşen akaryakıt istasyonu sahipleriyle şaşırtıcı bir şekilde CHP Genel Merkezi’nde önünde basın toplantısı düzenlemişti. 

Ağbaba, 4 bine yakın akaryakıt istasyonu sahibinin ekmek teknesinin elinden alınmaya çalışıldığını belirterek,“CHP olarak, hukukun üstünlüğü ilkesi gereği, yargı kararı kesinleşmeden işyerlerinin kapatılmasına karşıyız. Burada mağdur olan 120 bin çalışanın, aileleriyle birlikte 500 bin kişinin gelirinden olmasına karşıyız. CHP olarak daima mağdurun yanında yer aldık. Daima emeğin ve emekçinin yanındayız” demişti.

AdminAdmin