GÜNCEL
Giriş Tarihi : 18-09-2023 08:55   Güncelleme : 18-09-2023 09:05

İl Başkanlığına Kimi Atayacak (!)

İl Başkanlığına Kimi Atayacak (!)


Adana CHP’de ilçe kongreleri tamamlandı, 7 Ekim’de il kongresi gerçekleştirilecek. İki ilçe hariç yönetimi ve kurultay delegasyonunu Adana BŞB Başkanı Zeydan Karalar belirledi.

CHP'de yeni genel başkanın, Parti Meclisi'nin (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu'nun seçileceği 38. Olağan Kurultay'ın Kasım ayı başında yapılması öngörülüyor.
CHP Grup Başkanı Özgür Özel ve parti üyesi Örsan Kunter Öymen aday olduğunu duyurdu. Kemal Kılıçdaroğlu’na doğal aday gözüyle bakılıyor
 
DELEGASYON KARALAR’IN EMRİNDE
 
Az önce belirttiğimiz gibi kurultay delegasyonu 7 Ekim il kongresinde sonrasında da Zeydan Karalar’ın emrinde olacak. Çünkü ilçe kongrelerinden çıkan sonuç bunu gösteriyor. 
Adana BŞB Başkanı önce Ekrem İmamoğlu ile birlikte hareket etmiş, ancak esen rüzgara göre adresi değiştirmişti.
 
Güvenilir kaynaklardan edinilen sağlam bilgilere göre Zeydan Karalar, Kemal Kılıçdaroğlu’na ‘emrinizdeyim’ mesajını iletti. Çok az bir fire ile sonucun böyle olması yüksek ihtimal.
 
İL BAŞKANLIĞI İÇİN KİMİ DÜŞÜNÜYOR?
 
Zeydan Karalar’ın partinin tek hakimi olması nedeniyle pek fazla bir anlam taşımasa da 7 Ekim’de kimin il başkanı olacağı kulislerde tartışılıyor. Anıl Tanburoğlu, Halit Atik ve Remzi Ümit Atay’ın adı geçiyor.
Atay, Çukurova İlçe Başkan adayı olup seçimi kazandığı için buna zayıf ihtimal gözüyle bakılıyor. Buna karşın Yüreğir’de aday olmamayı tercih eden Tanburoğlu şimdilik en kuvvetli aday.
 
Bu arada Mehmet Çelebi yeniden aday gösterilmeyecek, nihayetinde 7 Ekim’de İl Başkanı seçilmekten ziyade atanmış kabul edilecek. 
 
AdminAdmin