GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2022 09:44

İngiliz Claire Müslüman Oldu

İngiliz Claire Müslüman Oldu


İngiliz uyruklu Phılıppa Claire, Adana Yüreğir İlçe Müftülüğünde düzenlenen törende Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman oldu.

Kendi arzusu ve araştırmaları sonucunda, Müslüman olmaya karar veren İngiliz  vatandaşı Phılıppa Claire için Yüreğir  İlçe Müftülüğünde ihtida merasimi düzenlendi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan merasimde, Claire’ya İslam dini hakkında özet bilgiler veren İlçe Müftüsü Dr. Süleyman Şahin, İslam’ın temelinde Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak olduğunu söyledi.

Ülkesinde Sosyal Hizmetler Müdürü olan Phılıppa Claire, Müslüman olduğu için büyük mutluluk duyduğunu belirterek, İslam dinini araştırarak öğrendiğini, eşinin Ramazan ayında tuttuğu oruç ile kıldığı namaz ibadetinden, İslamiyeti araştırması döneminde gördüğü rüyadan ve izlediği videoda “Müslüman olacaksan daha ne bekliyorsun, şimdi değilse ne zaman?” sözlerinden etkilendiğini kendi hür iradesiyle İslamiyet’i, seçtiğini ifade etti.

Ardından şahitler huzurunda Kelime-i Şehadet getirerek Müslüman olan Claire" Reyhan" ismini aldı.

Müftü Şahin, yaptığı dua sonrasında Reyhan'ı tebrik ederek "İhtida Belgesi" ile birlikte Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çeşitli kitaplar hediye etti.

AdminAdmin