İYİ Parti Adana milletvekili Bilal Bilici, partisinden ayrılma gerekçesini iki farklı noktaya bağladı.

Editörümüz Ali Pekmezci'ye konuşan Bilici, öncelikli olarak partinin artık halka umut vermekten uzak ve iktidar olabilme şansı kalmayan bir siyasal yapıya dönüştüğünü kaydetti.

Bunun yanısıra genel merkez nezdinde ve Adana özelinde teşkilat içi sorunların da bu kararı almasında etkili olduğunu vurguladı.

Bir başka partiye geçip geçmeme konusunda ise "İstifam henüz çok taze. Birlikte yol yürüdüğüm arkadaşlarımla konuşmadan karar vermem beklenemez" dedi. 

Bilal Bilici, istifasını şöyle duyurmuştu:

"2023 yılında gerçekleşen seçimlerde İYİ Parti’den milletvekili seçildim. Geçtiğimiz süre içerisinde milletimiz ve partimiz için elimden gelen çabayı sarf ettim. İYİ Parti ailesinin bir üyesi olarak görev yaptığım süre içerisinde çok değerli dostlar edindim. Başta İYİ Parti’ye oy vermiş Adanalı hemşehrilerim olmak üzere teşkilatlarda hiçbir karşılık beklemeden sadece vatan sevgisi ile görev yapan herkese bana olan destekleri için gönülden teşekkür ederim. Geldiğimiz noktada bu çatı altında faydalı olamayacağımdan istifa ettiğimi belirtiyorum."