YAŞAM
Giriş Tarihi : 08-09-2023 19:37

Kaçırılan Bebek Anneye Teslim Edildi

Kaçırılan Bebek Anneye Teslim Edildi


ADANA'da, geçici velayeti boşanma aşamasındaki eşi Beritan Y.'de (26) olan 8 aylık bebeğini kaçıran B.Y. (25), yakalandı. İfadesinin ardından adliyeye sevk edilen B.Y. serbest bırakılırken, 8 aylık bebek ise annesine teslim edildi.

Seyhan ilçesi Gülbahçesi Mahallesi'nde oturan Beritan Y., 2 yıl önce B.Y. ile evlendi. Beritan Y., evliliğinin üzerinden bir süre geçtikten sonra eşinin uyuşturucu kullandığını öğrendi. Davranışları değişen eşinin kendisini aldattığını da öğrenmesi üzerine Beritan Y., evi terk etti. Bir süre sonra eşini uyuşturucudan kurtarmak için barışarak eve dönen Beritan Y., hamile kaldı. Buna rağmen uyuşturucu kullanmaya devam eden eşinden şiddet gördüğü öne sürülen Beritan Y., bir kez daha evi terk etti. Beritan Y., 8 ay önce 'Umut' ismini verdiği erkek bebeğini dünyaya getirdi.

Bebeğinin kendisinden olmadığını iddia eden B.Y., boşanma davası açtı. Dava sürerken yapılan DNA testinde bebeğin babasının B.Y. olduğu belirlenirken, velayeti de geçici olarak anneye verildi. B.Y., iddiaya göre, 6 gün önce kısa süreliğine aldığı oğlunu geri getirmedi. Beritan Y.'nin şikayeti üzerine polis çalışma başlattı.

BEBEK ANNEYE TESLİM EDİLDİ, BABA SERBEST

DHA'nın haberinin ardından harekete geçen polis ekipleri, B.Y.'yi gözaltına aldı. Ekipler 8 aylık bebeği annesine teslim etti. B.Y. ise işlemlerinin ardından savcılık talimatıyla serbest bırakıldı.

AdminAdmin