Batman’da yapılan bir röportajda “Biz Hizbullahçıyız. Erdoğan’a dokunsalar kafalarını keseriz” diyerek muhalefeti tehdit eden ve gözaltına alınan İsmail Cevher Kasımoğlu çıkarıldığı mahkemece adli kontrolle serbest bırakıldı.

‘BİRİ DEVLETİ ELEŞTİRDİ, ONA SİNİRLENDİM’

Savcılık ifadesinde pişman olduğunu söyleyen Kasımoğlu, röportajda kendisinden önce konuşan birinin devleti eleştirdiğini ve buna sinirlendiğini söyledi.

NE OLMUŞTU?

Kasımoğlu söz konusu röportajda muhalefeti kastederek “Ben o köpeklere oy vermem, ateistlere vermem, kafirlere vermem. Dinsizlere vermem. Biz devletçiyiz. Devleti de savunuyoruz. Köpeklere oy vermeyiz. Onları destekleyen de onlar gibi kafirdirler. Bunlar Kuran-ı Kerim?e düşmandırlar. Dine düşmandırlar. Nerede ekonomi kötü. Erdoğan’a dokunsalar var ya kafalarını keseceğim. Biz cihada hazırız” ifadelerini kullanmıştı.

Tepkilerden sonra özür dileyen Kasımoğlu için CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun avukatı ise “Bu densiz hakkında derhal gereğini yapıyoruz. En ağır şekilde ceza almasını sağlayacağımıza emin olun! Böylesi ahlaksızların peşini bırakmayız!…” demişti.

Kasımoğlu için Batman Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan yapılan açıklamada ise “Sosyal medya ve haber sitelerinde gündeme gelen ve bir sosyal medya mecrasında yayınlandığı tespit edilen video içeriğine ilişkin olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal soruşturmaya başlanmıştır. Şüpheli tespit edilmiş olup, olaya ilişkin soruşturma Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından titizlikle ve tüm yönleriyle sürdürülmektedir” açıklaması yapılmıştı.