Ses tonu ve pratik zekasıyla, Türk televizyonlarının en sevilen simgelerinden Okan Bayülgen, 30 yılın ardından televizyonu bıraktığını açıkladı. Kanal D ekranlarında yayınlanan Zaga, Makina Kafa programların sonrasında TV100 ve Haber Global kanallarında da programlar yapan Bayülgen, kimsenin beklemediği kararı duyurdu ve televizyon ekranlarında artık olmayacağını açıkladı.

Tiyatroya devam eden ve şiir konusunda büyük hayranlığını bulunan Okan Bayülgen ekranları tamamen bıraktığını açıklayarak, "30 yıl boyunca çok uzun programlar yaptık, artık buna gücüm yok" diyerek ekranlara resmen veda ettiğini duyurdu

OKAN BAYÜLGEN KİMDİR?

Wikipedia.org'da aktarılan bilgilere göre, Kaan Okan Bayülgen, Türk şovmen, oyuncu, tiyatro ve klip yönetmeni, yapımcı, seslendirme sanatçısı ve fotoğrafçı. Türkiye'de özel radyo ve televizyonculuğun başladığı 1990'lı yıllardan itibaren radyo ve televizyon programları yaptı. Gece geç saatte yayımlanan sohbet programları ile meşhur oldu. 

GEZİ PARKI SÜRECİ

Taksim'de yaşanan Gezi Parkı direnişi sırasında Okan Bayülgen, çeşitli aktivitelerle hazır nazır bulunmuştur. Burada şiirler okuyan ve çeşitli etkinlikler yaparak Gezi Parkı'na destek verdiğini açıklayan sunucu, olaydan yıllar sonra katıldığı bazı televizyon programlarında sürecin farklı noktalara çekildiğini de vurgulamıştır.