Kışla Mahallesi'nde aile faciası. Tartışan iki kardeşten biri kardeşine annesine yengesine ve yeğenlerinin kurşun yağdırdı.

4367 Sokak'ta meydana gelen olayda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu öğrenildi. Saldırganın olaydan sonra silahı kafasına doğrultup intihar ettiği öğrenildi.

Madde bağımlısı olduğu ileri sürülen saldırgan ağabeyini, annesini ve iki küçük yeğenini başından vurdu. Yengesini de vurduktan sonra son vermeyi kendine kafasına sıktığı ileri sürülüyor.

HABERİN AYRINTISI:

Adana’da uyuşturucu bağımlısı olduğu iddia edilen bir kişi, evlerinin bahçesinde ailesiyle mangal yaktıkları sırada ağabeyini, annesini, ağabeyinin eşini ve 6 ve 9 yaşlarındaki 2 yeğenini tabancayla vurduktan sonra kendi kafasına sıktı. Olayda ağabey hayatını kaybetti, 5 kişi ağır yaralandı. Ancak ölü sayısının artabileceği vurgulanıyor. 

Olay, Yüreğir ilçesine bağlı Kışla Mahallesinde meydana geldi. İddiaya göre, uyuşturucu bağımlısı 29 yaşındaki Burak Yalçınkaya, ağabeyi Hüseyin Yalçınkaya, annesi Hacer Yalçınkaya, yengesi Esra Yalçınkaya ve yeğenleri Elif ile Yağmur Yalçınkaya ile birlikte mangal yapıp aile yemeği yemeye başladılar.

Bir süre sonra Burak Yalçınkaya, henüz bilinmeyen bir sebepten dolayı ailesini kurşun yağmuruna tuttu. Aile fertleri kanlar içerisinde yere yığılırken tabancayla başına sıkarak intihar etti. 

İhbar üzerine bölgeye çok sayıda sağlık ekibi sevk edildi. Bölgeye gelen sağlık ekipleri olay yerinde bulunan tüm yaralıları kentteki çeşitli hastanelere kaldırıldı.

Ağabey Hüseyin Yalçınkaya hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. İntihar eden Burak’ın ise durumunun kritik olduğu öğrenildi.
ayrıca saldırgan annesi Hacer’i, yeğenleri Elif ile Yağmur’u başından vurarak ağır yaraladı. Yaralıların durumunun kritik olduğu öğrenildi. Bu nedenle ölü sayısının her an artabileceği belirtiliyor. 

Yenge Esra Yalçınkaya ise yüz ile el kısmından yaralandı. Hayati tehlikesi bulunmayan Esra Yalçınkaya polise verdiği ilk ifadesi dudakları uçuklattı. Polise verdiği ifadede,” Mangal yaktık, daha sonra sofraya oturup yemek yemeye başladık. Bu sırada Burak içeriden gelip bir anda tabancayla herkese ateş etmeye başladı. Ben daha bir lokma yemiştim, çocuklarımın ağzına bir lokmayı veriyordum, yüzüme bir anda kurşun isabet etti. Daha sonra çocuklarım kaçmaya başladı, çocuklarımı tek tek tutup kafasına sıktı. Kafamı çevirdiğimde de kocamda yerde yatıyordu. Kayınvalideme nasıl sıktığını görmedim. Çocuklarımın tek tek yakalayıp kafasına sıktı en sonda kendi kafasına ateş etti” sözlerine yer verdi.