GÜNCEL
Giriş Tarihi : 11-03-2023 10:20

“Kızılay’a Artık Kan Bile Vermem”

“Kızılay’a Artık Kan Bile Vermem”


Saadet Partisi Lideri Temel Karamollaoğlu, Kahramanmaraş’ta meydana gelen deprem felaketinin ardından ‘çadır satışı’ yaptığı ortaya çıkan Kızılay’a tepki gösterdi. Karamollaoğlu, “Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Kan bile vermem” dedi.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, TV5’in canlı yayın konuğu oldu. Programda gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Karamollaoğlu, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ‘çadır satışı’ yaptığı ortaya çıkan Kızılay’a sert tepki gösterdi.

Karamollaoğlu, “Utanç verici bir manzara. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir manzarayla karşılaşılacağını zannetmiyorum. Efendim diyor biz satış da yapabiliriz. Ya millet can çekişiyor, ihtiyacı var, sen yardım kuruluşusun ticari bir müessese değilsin. Normal şartlarda bazı üretimleri yapıp satıyorsa anlarım, bir felaket yokken. Ama deprem anında herkes çadır beklerken çadır satmaya kalkarsan bu olmaz” ifadelerini kullandı.

Kızılay’a artık yardım yapmayacağını söyleyen Karamollaoğlu, şunları söyledi:

“Ben bundan sonra Kızılay’a hiçbir surette ne yardım ederim ne de yardım edilmesini teşvik ederim. Bu mantığa ben güvenmem. Kan bile vermem. Hastaneye gider veririm ama oraya vermem”

“KIZILAY BİR AİLENİN ŞİRKETİ Mİ?”

“Bir de kendilerini savunmaya kalkıyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Siz bir kurumu aile müessesi haline getirirseniz çocuğunuz, damadınız, gelininiz, torununuz… Bu ne ya? Kızılay bir ailenin şirketi mi? O hale gelmiş ve siz kalkıp yaptığınız hatayı da savunabiliyorsunuz. Vay canına! Bu, zihniyetin çöktüğünün işaretidir. Bu, Kızılay’da ortaya çıktı ama Türkiye böyle yönetiliyor. Hep menfaat. Ülke menfaati değil şahsi menfaat, siyasi menfaat önde tutuluyor. Bu yanlışlık maalesef Türkiye’de kural haline getirildi.”

AdminAdmin