GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-02-2023 11:18   Güncelleme : 27-02-2023 11:33

“Kızılay’dan Konserve de Satın Aldık”

“Kızılay’dan Konserve de Satın Aldık”


AHBAP Derneği'nin kurucusu ve sanatçı Haluk Levent, FOX TV'de İlker Karagöz'le Çalar Saat'in konuğu oldu. Haluk Levent, Kızılay'ın devlet kurumlarına da çadırı parayla sattığını, kurumdan konserve de satın aldıklarını söyledi. AHBAP Başkanı sanatçı insanlar ölürken bekleyemeyeceklerini vurguladı.

MUHASEBE OTURMAZSA SİSTEM ÇÖKER 

46 milyonluk bir paranın 'tamam tamam' gönderme diye bir durumu yok. Bir dakika bile önemli. Kızılay Yönetim Kurulu karar alır parayı geri iade eder. Onu ben bilemem. Muhasebe oturmazsa sistem çöker. Ama belki depreme özel bir kanun çıkartırlar belki. Çadırları bulduk ama daha yeni geliyor. Bugün aynı şartlar olsa yine alırdım. Beni görenler çadır istiyor. Kızılay'da çadır olduğunu öğrenince ferahladım. 4 bin kişiyi oraya yerleştirdik. Bana bağış yapan insanların paraları namusum gibi korumak zorundayım. 

Amatörlükten bir anda kurumsallaşmakta hatalarımız olabilir. 3 yerden denetim göreceğiz. Türkiye'de 3 yerden denetim gören dernek yok. 

Benim için televizyona çıkmak bile zaman kaybı. Bu sabah konumuz Kızılay değil depremde 'neler yapabiliriz', onu konuşmaktı. Bazı arkadaşlarımız kolay zannediyor. Bir kadının tuvalet ihtiyaçlarını, özel ihtiyaçlarını karşılamanız gerekiyor. Hijyeni karşılayamıyorsanız barınmanın önemi yok.

Bırakın çalışalım sahada uğraşmayın. Üstüme gruplar kuruldu, baktılar AHBAP'ta bir şey yok 15 yıl önceki dosyalar arandı. Beni de dostlarımı üzdü. Baktılar AHBAP'ın raporları iyi Haluk Levent’i nasıl üzebiliriz? Hakikaten beden dayanmıyor. Emin olun dün istifa edebilirdim. Yaptığımdan kesinlikle eminim. O kadar bırakmak istiyorum ki... Ben müzisyenim. 6 yıl ben her gün evlere gittim. Twitter'dan ekip kurmuşlar ailelere tek tek paralar geldi mi diye sormuşlar. 6 yıldır gittiğim aileleri arıyorlar! Gruplar kuruyorlar. Hükümete yaranmak isteyen gruplar. Hükümetle ilgili olsaydı çalışmamız engellenirdi. Ben orada çadır kurmaya çalışıyorum. Bırakmak istiyorum fakat bana o kadar para gönderilmiş. Hele bir zamanı gelsin. Hesaplaşırız.

O ÇADIRLARI 19 BİN LİRADAN AŞAĞI ALAMAZSINIZ

Bunlar tam izolasyonlu, 10 bin liraya alınacak çadırlar değil. Çaba bu çadırlar içindi. Diğer çadırları başka yerlerden aldık. Onlar daha ucuz. Bu çadırları 19 bin liradan aşağı alamazsınız. Biz ince eleyip sık dokuyoruz. 

O çadırkentin elektriğini, kurulmasını AFAD sağladı. AFAD dernek değil, devlet. Karıştırıyoruz kavramları. Devlet hepimiziz. Depremzedeler, sen, ben, vali, kaymakam... Unutulacak. Adım Haluk Levent unutulacak. Gündemden düşecek. Yeni facialar olmaması için, yeni yıkımlar olmaması için çalışmalar yapılmalı. Bir şekilde yerel yönetimler devleti yönetenlerle bu projelere girmeli. Ne olur unutmayın..."

"Canlı yayın bitti.
Açıklamaya zaman kalmadı.
Kızılay kurumunun alt iştiraki olan 
Kızılay Lojistik A.Ş den 30 bin adet 4 kişilik bir ailenin 3 öğünlük yemeğini karşılayan ve 1 yıl bozulmayan gıda satın aldık.

Canlı yayın sonuna denk geldi.
Bilginize."

AdminAdmin