GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-11-2022 23:53

Köşe Yazarı ve Personel Kıyımı

Köşe Yazarı ve Personel Kıyımı


Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü ve Korkusuz gazetelerinde; Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile çok sayıda çalışanın ekonomik sebepler gerekçe gösterilerek işine son verildiğini duyurdu. Saymaz, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Sözcü ve Korkusuz gazeteleri Çiğdem Toker, Serpil Yılmaz, Sinan Meydan, Hüsnü Mahalli, Ahmet Takan ve Sezgin Özcan ile yollarını ayırdı. Ayrıca 40 kadar editör, sayfa sekreteri ve teknik elemanın işine son verildi. Gerekçe, ekonomik sebepler olarak gösteriliyor" ifadelerini kullandı

TOKER: YAZILARIMA 'KÜÇÜLME' GEREKÇESİYLE SON VERİLDİ

Gazeteci Toker, konuya ilişkin açıklamasında, "Sözcü gazetesinde yayımlanan köşe yazılarıma, "küçülme" gerekçesiyle son verildiği bildirildi. Gazete yönetimine ve okurlara bugüne kadarki destekleri için teşekkür ederim" dedi.

SİNAN MEYDAN: EKONOMİK SIKINTI GEREKÇE GÖSTERİLEREK YAZILARIMA SON VERİLDİ

Sözcü yazarı Sinan Meydan, Twitter'dan yaptığı açıklamada, "2017'den beri her pazartesi Sözcü'de yazdığım yazılarıma -ekonomik sıkıntı gerekçe gösterilerek- son verilmiştir. 6 yıl boyunca özgürce yazmamı sağlayan @gazetesozcu ,'ye, beni ülkenin en çok okunan yazarlarından biri yapan siz değerli okurlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

MAHALLİ: KÖŞE YAZILARIMA SON VERİLDİ

Gazeteci Hüsnü Mahalli de yaklaşık 5 yıldır yayımladığı Korkusuz gazetesindeki köşe yazılarına son verildiğini açıklamıştı.

AdminAdmin