YEREL
Giriş Tarihi : 06-11-2023 15:39   Güncelleme : 08-11-2023 15:04

Kurtul Çakın ÇGC Başkanlığına Aday

Kurtul Çakın ÇGC Başkanlığına Aday


Bir dönem Anadolu Spor Gazetecileri Derneği, dört yıl da Türkiye Spor Yazarları Derneği Adana Şube başkanlığı görevlerinde bulunan emekli gazeteci Kurtul Çakın, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Bir süre önce sosyal medya hesabından da adaylık paylaşımında bulunan Çakın, yaklaşık 2 yıl sonra gerçekleşecek olan ÇGC seçimleri için kolları sıvadı. 20 yıldan fazladır üyesi bulunduğu Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’ne hizmet etmekten büyük onur duyacağını belirten Kurtul Çakın, “Seçim sonucunda kazanan taraf olmamız halinde değerli başkanlarımızdan aldığımız bayrağı daha yukarılara taşıyacağız. Başta kurucumuz, değerli büyüğümüz merhum Çoban Yurtçu olmak üzere Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin bugünlere gelmesinde büyük emekleri bulunan geçmiş dönem başkanlarımızile bugün önemlihizmetlerde bulunan Cafer Esendemirbaşkanımızateşekkür ediyorum. Oluşturacağımız yönetim kurulumuz ve değerli üyelerimizle birlikte önemli projeleri hayata geçireceğiz. Yakın bir süreçte önce üyelerimizi ziyaret edeceğim ardından da bir toplantı organizasyonuyaparak üyelerimizlebir araya geleceğiz. Türkiye’nin köklü ve saygın basın kuruluşlarından Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nde çıta hep yüksek olacak” dedi.

Sürekli basın kartı sahibi olan Kurtul Çakın, ulusal(gazete-TV)ve yerel olmak üzere 33 yıldır basın sektörünün içerisinde.Çakınaynı zamandaTürkiye Spor Yazarları DerneğiileTürkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin de üyesi.  

AdminAdmin