GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-11-2023 11:40   Güncelleme : 03-11-2023 11:47

‘Kurultay ‘YANLIZ’ Hatası ile Başladı

‘Kurultay ‘YANLIZ’ Hatası ile Başladı


CHP'nin yarın yapılacak büyük kurultayı için geri sayım başladı. Divan başkanlığını Ekrem İmamoğlu'nun yapacağı kurultayın ilk günü genel başkan, ikinci günü Parti Meclisi (PM) ve Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) seçimi yapılacak.

Kurultayda toplam 1368 kurultay delegesi, yeni genel başkanı ve PM üyelerini belirleyecek.

Ancak kurultayın yapılacağı salonda asılan dev pankarttaki hata sosyal medyada alay konusu oldu. Yalnız'ı Yanlız yazarak yanlışa imza atıldığı görüldü. 

Bu arada Adana delegeleri bu sabah yola çıktı. 30 delegeden 7 ya da 8'in Özgür Özel'den yana oy kullanacağı ileri sürülüyor. Milletvekilleri Burhanettin BULUT ve Ayhan BARUT ile birlikte bu sayı 10'a ulaşabiliecek. 

CHP Genel Başkanlığına aday olabilmek için 65, Parti Meclisi üyeliğine aday olabilmek için ise 10 delegenin imzası gerekecek. Kurultay öncesi her iki adayın da delegelerin desteğini almak için attıkları adımlar dikkati çekiyor.

Bu kapsamda Özgür Özel, İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik ile görüştü. Çelik, 185 İstanbul delegesinin Özel'i destekleyeceğini açıkladı.

Dün de CHP Ankara İl Başkanı Ümit Erkol önderliğinde 55 il başkanı, kurultay delegelerini temsilen Kılıçdaroğlu'nu desteklediklerini deklarasyon yayımlayarak duyurdu. Ancak daha sonra bu rakam 32 olarak düzeltildi. 

Özgür Özel'in kendisine destek için il başkanlarıyla görüşmelerini sürdürdüğü belirtilirken Kılıçdaroğlu'nun ise bugün Ankara'da bulunan kurultay delegeleriyle yemekte bir araya gelmesi bekleniyor.

 

 

AdminAdmin