Doğal yöntemlerle yüzdeki tüyler ve kıllardan kurtulmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Limon ve şeker formülü tam size göre. Kolayca hazırlanan bu yöntem oldukça etkidir. Evde basit bir şekilde uygulayabileceğiniz bir çözümdür. İşte limon ve şeker ikisinin tüylerle nasıl mücadele edeceğine dair ipuçları.

C vitamini deposu limonun asidik özelliği ve şekerin kimyasal yapısı, yüz ve çene kısmında çıkan kıl ve tüyerin azaltılmasında yardımcı olur. Limon, cilt üzerinde bulunan tüylerin gelişimini önlerken, şeker ise köklerinden hamle yaparak gücünü azaltır.  Söz konusu iki kuvvetli ürünün karışımıyla ortaya çıkan formül, en doğal tüy azaltıcı olarak uygulanır. 

LİMON + ŞEKER KARIŞIMI İSTENMEYEN TÜYLERDEN KURTARIYOR


Limonun çoğunlukla yararlı olduğu bilinirken, şeker ise birçok kişi tarafından zararlı olarak düşünülür. Fakat limon ile şekerin birlikteliğiyle muhteşem faydalar elde edilebileceği bilinmektedir.

Birçok uzman bu yöntemi bilmekle birlikte, genellikle paylaşmazlar.

Limon ve şeker formülü, yüz ve çenedeki tüyleri azaltmak için etkili bir karışımdır. Bir limonun suyunu sıkıp bir kaseye alın, üzerine bir yemek kaşığı şeker ekleyin. Karışımı yüzünüze sürün ve 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Haftada iki kez uygulandığında, yüzdeki tüylerin azaldığını göreceksiniz.

Farklı bir uygulama yöntemi de mevcuttur. Örneğin, uskuphaber.com sitesinde yer alan bir içerikte şu tarif verilir:

Malzemeler: 1 su bardağı şeker, 1/4 su bardağı limon suyu, 1/4 su bardağı su. Bu karışım, kıl yoğunluğunu azaltma yeteneği nedeniyle popüler olan bir ağda yöntemidir.

Karışımı ocağa koyun ve yavaşça kaynatın. Karıştırarak, karışımın yanmadığından veya tencereye yapışmadığından emin olun. Kullanmadan önce karışımın soğumasını bekleyin.

Özel not: Yüzdeki kıl ve tüylerden kurtulmak adına düzenli bir cilt bakım rutini oluşturmak gerekmektedir. Cildi periyodik şekilde temizlemek ve fazla yağdan kurtarmak tüylerin ve kılların çıkma hızını da önleyecektir. Cilt bakım rutinini kendi cildinizin özelliğine göre belirleyebilir ve buna uygun ürünler kullanabilirsiniz.