GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-09-2023 10:49   Güncelleme : 19-09-2023 12:48

Masaj Salonları Haraca mı Bağlandı!

Masaj Salonları Haraca mı Bağlandı!


Ali PEKMEZCİ 

Dün itibarıyla Adana Emniyetinde yeni bir dönem başladı. Cinayetleriyle, uyuşturucu ticaretiyle ve fuhuş merkezine dönüşen masaj salonlarıyla sosyal medyada Texas City ya da Kolombiya olarak anılıyordu, bu şehir. İnsanların sokağa çıkmaya dahi korktuğu günler yaşanıyordu. 

Ancak Ankara’nın görevlendirdiği yeni kadrolar ve Adana’da görevini başarıyla sürdüren az sayıda birim geleceğe dair umut saçıyor.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya kelimenin tam manasıyla Adana’ya adeta el koydu. Şehrin huzur ortamına kavuşması adına Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’in kararlı tutumunu da alkışlamak gerekiyor. 

Ancak geçmişi irdelemeden olmaz. 

Bugün Adana Vali Konağının 100 metre ilerisindeki sözde masaj salonları faaliyet gösteriyorsa bunun elbette sorgulanması gerekir.

Sorulacak o kadar çok soru var ki;

Sözde SPA ve masaj salonu adında altında faaliyet gösteren yerleri denetlememek adına sahiplerinden para talep edildi mi?

Bu organizasyon bir sistematiğe dönüştürüldü mü, aracı-çantacı kimdi?

Masaj salonlarından para talep ettiği belirtilen 5 polis memuru hakkında neden yargı ve disiplin mekanizması işletilmedi?

Bunun yerine neden Adana’nın kuzeyindeki ilçelere gönderilmeleri tercih edildi? Ortada birilerinin deşifre olma korkusu mu vardı! 

Görüntü ve ses kayıtları iddiası doğru muydu? Sabahlara kadar sürdüğü iddia edilen havuz partileri hakkında ne söylenecek? 

Adana dışından getirilen ‘abi’, eski görev yerinde yanında çalışan personele bir taciz-tecavüz vukuatı işlemiş miydi?

Saymakla bitmez. Çünkü kokuşmuşluğun temeli burada yatıyordu. Daha fazlasını yazmaya terbiyemiz el vermiyor. 

Tekrar önümüze bakarsak.

Şehri geleceğine dair umutsuz olmak için hiçbir neden yok. İçişleri Bakanı Yerlikaya, Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız aracılığıyla gerekeni yaptı.

Adanalının güven ve saygı duyacağı bir Emniyet profili iş başında. Bu şehirde hiçbir şeyin artık eskisi gibi olmayacağının garantisidir, bu kadrolar.

Huzur yolda, geliyor. 

AdminAdmin