GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-11-2023 11:05

Milletvekilleri İpini Çekmeye Hazırlanıyor

Milletvekilleri İpini Çekmeye Hazırlanıyor


Geçtiğimiz eski Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz ve GİK Üyesi Bahadır Erdem'in istifaları sonrasında İYİ Parti'nin bulunduğu konum ve partinin gelecek politikaları yeniden gündeme geldi.

İYİ Parti Genel Merkezi'nde yaşanan tartışmalar sürerken yerel seçimler öncesinde bir sıcak gelişme de Adana'da yaşandı.

GENEL MERKEZİN HAMLESİNE BÜYÜKÖZTÜRK'TEN İSTİFA RESTİ

İddialara göre, İYİ Parti Seyhan İlçe Başkanlığı'na parti genel merkezinden ilçe başkanı ataması yapıldı. İsmail Pehlivan'ın ilçe başkanlığına atanmasını duyan İYİ Parti Adana İl Başkanı Birol Büyüköztürk, "Seyhan ilçe başkanlığına İsmail Pehlivan atanırsa istifa ederim" diyerek rest çekti ve il yönetimini acil toplantıya davet etti.

Partiye yakın kaynaklardan sızan bilgilere göre, Başkan Büyüköztürk toplantıda istifa kararını il yönetimiyle paylaştı. Aradan geçen kısa süre içerisinde istifasını geri çeken Büyüköztürk genel merkeze gönderdiği haberde, Pehlivan'ın atamasının geri çekilmesi noktasında genel merkeze Çarşamba gününe kadar süre verdi.

MİLLETVEKİLLERİ DE RAHATSIZ..

Bu arada Adana milletvekilleri AYYÜCE TÜRKEŞ ile BİLAL BİLİCİ'nin de il başkanın tavrından genel olarak rahatsızlık duyduğu ileri sürüldü.

İki milletvekili Birol Büyüköztürk'ün istifa etmesi noktasında Genel Merkez nezdinde kulis yapıyor. 

AdminAdmin