AVRUPA Atletizm Şampiyonası'nda sırıkla atlamada bronz madalya kazanan Adanalı milli atlet Erdem Tilki, Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ı ziyaret etti.

İsrail’de 7-10 Ağustos tarihleri arasında gerçekleşen 20 yaş altı Avrupa Atletizm şampiyonasında milli takımı yalnız bırakmayan ve yaşanılan heyecana ortak olan Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay, şampiyonada bronz madalya kazanan Adanalı milli atlet Erdem Tilki'yi makamında ağırladı.

Belediye olarak atletizm sporunun daha yaygınlaşması ve milli atlet Erdem Tilki gibi başarılı sporcuların artması adına desteklerinin artarak devam edeceğini belirten Başkan Akay, “Milli sporcularımızın elde ettiği başarının yanı sıra hemşehrimiz Erdem Tilki’nin Avrupa üçüncüsü olarak bronz madalya kazanması sevincimizi ikiye katladı. Kendisini kutluyor, başarılarının devamını diliyorum. İnanıyorum ki, önümüzdeki süreçte daha iyi derecelerin altına imza atıp bizlerin gurur kaynağı olmaya devam edecektir ” dedi.

Seyhan Belediye Başkanı Akif Kemal Akay’ın şampiyonada kendilerini yalnız bırakmadığını ve desteğini esirgemediğini belirten Erdem Tilki de "Şampiyonada emeğimizin karşılığını almak çok güzel bir duyguydu. Bunun için çok çalıştık. Hedefimiz, U-23 Avrupa şampiyonasında ülkemizi en iyi şekilde temsil edip altın madalya kazanmak” diye konuştu. (DHA)