SİYASET
Giriş Tarihi : 02-11-2023 22:38

Muhalefette Ortalık Toz Duman!

Muhalefette Ortalık Toz Duman!


Adana'da da belediye meclis üyesinin istifa edip CHP'ye geçtiği İYİ Parti’de kriz ve dağılım süreci büyüyerek devam ediyor. 

Partinin İstanbul, Ankara, Elazığ il başkanları ve yönetim kurullarının istifalarının alınmasından sonra partinin kuruluşundan bu yana Genel Başkan Meral Akşener’in basın müşavirliği görevini yürüten Murat İde de bu akşam görevinden ayrıldı. Aynı gün 6 çalışanın partiyle ilişiği kesildi.

PARTİ KURULDUĞUNDAN BERİ AKŞENER’İN BASIN MÜŞAVİRİYDİ

Basın müşavirliğinden önce bazı televizyonların genel yayın yönetmenliğini yapan Murat İde, İYİ Parti’nin kurulduğu 5 Ekim 2017’den bu yana Akşener’in basın müşavirliği görevini yürütüyordu. Çalışmaları partililer tarafından da takdir edilen Murat İde’nin bu akşam müşavirlikle ilişiğinin kesilmesi parti yöneticileri ve çalışanları arasında da şaşkınlık yarattı.

İDE’DEN AÇIKLAMA

Murat İde, Öztürk'ün sorusu üzerine partideki görevinden ayrıldığını doğruladı. Bunun nedeni konusunda bilgiye sahip olmadığını kaydeden İde, “Hayırlı olsun” dedi.

“GENEL MERKEZDE MORALLER BOZUK”

Partide bazı genel başkan yardımcılarının bilgileri dışında sekreterlerin işine son verilmesi ya da görev yerlerinin değiştirilmesi de çalışanları huzursuz etti. Bir yetkili “Genel Merkez’de moraller son derece bozuk. Çalışanları huzursuz” dedi.

CHP'DE 55 DEDİLER 32 ÇIKTI 

CHP’li 55 il başkanının, 4-5 Kasım’da Ankara düzenlenecek 38. Olağan Kurultay öncesinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na destek deklarasyonu açıkladığı duyuruldu. Ancak 55 il başkanının sayısının aslında 32 olduğu anlaşıldı. Üstelik 32 il başkanının 7’sinin de delege olmadığı yani kurultayda oy kullanamayacağı anlaşıldı.
Toplantıya CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu da katılmıştı. 
 
AdminAdmin